envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











Hydrauliczny Zestaw Podłączeniowy (HZP) został stworzony, aby wyeliminować błędy, które popełniają instalatorzy dokonujący nieprawidłowego montażu kotłów. Współpracuje on z typoszeregiem kotłów podajnikowych na paliwa stałe Taurus, w tym Taurus Bizon, Bizon DUO oraz Gaur DUO, stanowiąc innowacyjne rozwiązanie techniczne, które umożliwia spełnienie zaleceń, norm i przepisów budowlanych oraz oczekiwań producentów kotłów i autorów literatury fachowej.

 

W skład HZP wchodzą m.in.: zawór mieszający trójdrogowy, siłowniki zaworu, miejsce na pompę przewałową, armatura, zawory kulowe, sterownik kotła ST 481 (wyposażony w samoczynną/ automatyczną regulację pogodową), rury i złączki korekcyjne (umożliwiające szybki montaż i odłączenie), złączki i przewody rurowe oraz czujniki pogodowe do zamontowania na powrocie kotła, zasilaniu układu grzewczego i na zewnątrz budynku.

Wyposażenie kotłów Taurus w HZP przynosi liczne korzyści, zarówno użytkownikom, jak i instalatorom, serwisowi gwarancyjnemu oraz producentom. Zapewnia również zmniejszenie do minimum istotnych zagrożeń związanych z pracą kotła, jak awarie osprzętu, nadmierne osadzanie się sadzy i nagaru oraz zawilgocenie (szczególnie wymiennika kotła), w tym degradacja elementów kotła pod wpływem działania roztworu kwasu siarkowego. HZP został zarejestrowany w Urzędzie Patentowym.

Korzyści z zastosowania HZP:

 

  • znaczące wyeliminowanie kondensacji pary wodnej w kotle, a tym samym zwiększenie odporności na przepalenie wymiennika kotła, co zapewnia stała praca pompy obiegowej.
  • kilkukrotne wydłużenie żywotności wymiennika kotła, czopucha i komina,
  • szybka i sprawna obsługa i konserwacja kotła wraz z instalacją dymową,
  • możliwość dokonania optymalnej regulacji parametrów grzewczych c.o. bez względu na odchyłki przy doborze mocy grzejników i kotła,
  • bardziej ekologiczne spalanie paliwa i stała wysoka sprawność kotła,
  • dostosowanie pracy kotła i układu grzewczego do istniejących warunków klimatycznych i temperatury obliczeniowej doboru grzejników,
  • polepszenie komfortu cieplnego ogrzewanych pomieszczeń.

 

 


 

pi