środa, sierpień 23, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 5/2017

Schowek01fd

001 Okladka IM02 2017

Instalacje sanitarne

Renowacja przewodów sanitarnych w budynku i jego otoczeniu

rys. 1 Hobas 2 Boyer - Northside Tunnel Rehab Houston DN 3000 adoIIW wielu przypadkach uszkodzone rury instalacji w budynkach wymagają natychmiastowych działań naprawczych, jednak działania te nie powinny się wiązać z nadmierną uciążliwością. Obecnie są już dostępne metody renowacji przewodów, które nie wymagają wyburzania ścian, skuwania okładzin podłogowych czy naruszania elewacji.

Więcej...

Nieustalony przepływ w rurociągach pod ciśnieniem – eksperyment a teoria

schematgietkaPrzepływ nieustalony w rurociągach pod ciśnieniem może powodować w określonych warunkach występowanie uderzeń hydraulicznych, które z kolei są przyczyną wielu poważnych awarii w sieciach wodociągowych, takich jak: zniszczenie rurociągu, uszkodzenie pompy czy zaworów zwrotnych. Dlatego też dokładne rozpoznanie zjawiska nieustalonego przepływu oraz odpowiednie zabezpieczenie się przed nim stanowi istotne zagadnienie, zarówno naukowe, jak i praktyczne.

Więcej...

Urządzenia i armatura wodociągowa zwalczające bakterie. Obiekty użyteczności publicznej i służby zdrowia

swierszczZapewnienie odpowiedniej jakości wody wypływającej z punktów czerpalnych w placówkach służby zdrowia lub opiekuńczych, ale też w hotelach, pensjonatach czy innych obiektach, w których istnieje zwiększone ryzyko jej skażenia biologicznego i fizyko- chemicznego, to duże wyzwanie dla właścicieli tych obiektów i projektantów. Warto więc zwrócić uwagę na pewne rozwiązania sanitarne na polskim rynku, dedykowane do takich obiektów, które skutecznie zapobiegają ewentualnym problemom z jakością wody pitnej.

Więcej...

Kanalizacja bez zapachów i hałasów – szczególne wyzwania

szyszŹle zaprojektowane lub wykonane instalacje kanalizacyjne wewnątrz budynku potrafią być uciążliwe dla otoczenia. Dwa największe rodzaje uciążliwości to hałas i odory. Jak zapobiegać takim efektom, a jeśli już się ujawnią, co zrobić, by je wyeliminować?


Więcej...

Podtynkowe stelaże instalacyjne

stelaże instalacyjne3Powszechnie dziś stosowane w pomieszczeniach sanitarnych stelaże instalacyjne to rozwiązania przyjazne projektantom, instalatorom i użytkownikom. Ułatwiają projektowanie wyposażenia, montaż ceramiki sanitarnej i armatury, a także utrzymanie higieny. Mogą też pomóc w dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych, co obecnie staje się coraz większym wyzwaniem. Przyjrzyjmy się, jakie z dostępnych na rynku rozwiązań mogą szczególnie zainteresować instalatorów.

Więcej...

Woda – jeden z najcenniejszych zasobów

Geberit rys.3Woda należy do naszych najcenniejszych zasobów. Skutkiem jej zanieczyszczeń jest przyspieszone zużywanie się urządzeń – nie tylko kotłów grzewczych czy grzałek w zmywarkach, ale również armatury sanitarnej. Osadzający się na armaturze osad i kamień zmniejszają jej estetykę i trwałość. Jakie rozwiązania czy też techniki filtrowania lub oczyszczania wody pozwolą na skuteczną ochronę?

Więcej...

Napowietrzacze w instalacji kanalizacyjnej. Liczy się jakość – HypAir Balance firmy Capricorn

Capricorn rys. 1Właściwe napowietrzanie systemu kanalizacyjnego pozwala wyeliminować ryzyko wydostawania się nieprzyjemnych i trujących gazów z instalacji, a także zapobiec wysysaniu wody z syfonów. Jak dobrać napowietrzacze, aby instalacja pracowała prawidłowo?

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem