niedziela, czerwiec 25, 2017

 Najnowsze wydania

 I&M 1/2017

InwestycjeModernizacje 01 2017

PI 2/2017

PI 3/2017

001 Okladka PI03

PI 8 2016 okładka

Prawo i finanse

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw na Mazowszu

money-367973 640W województwie mazowieckim ruszył nabór wniosków o dotacje unijne w ramach realizacji Działania 3.3. „Innowacje w MŚP”.

Więcej...

Źródła finansowania inwestycji proekologicznych

stępnień1aSpółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe czy TBS-y, dzięki krajowemu i unijnemu wsparciu finansowemu, coraz częściej decydują się na stosowanie proekologicznych rozwiązań w zarządzanych przez siebie budynkach. Technologie te, nie tylko pomagają chronić środowisko, ale też są opłacalne ze względów ekonomicznych. Podnoszą komfort mieszkańców, obniżają koszty eksploatacji. Warto zatem przyjrzeć się, gdzie i na jakie cele aktualnie można ubiegać się o pieniądze na działania służące środowisku.

Więcej...

Transakcje handlowe - opóźnienia w płatnościach, należne odsetki i rekompensata

stępnień2Każdy przedsiębiorca może spotkać się z opóźnieniem w płatnościach realizowanych przez swoich kontrahentów. Jak wówczas działać i jakie podjąć środki, ale przede wszystkim, czy można skutecznie zwalczyć opóźnienie w zapłacie za usługę? Ustawodawca daje nam instrument jakim jest ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – jak ona działa i czy jest skuteczna?

Więcej...

Jak działa spółka z o.o.?

spółkaKontynuując rozpoczęty w PI 8/2016 temat prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przyjrzyjmy się zasadom działania takiej spółki oraz zakresowi jej odpowiedzialności. Odpowiedzmy też na pytanie, jak szerokie uprawnienia mają organy spółki do podejmowania decyzji dotyczących jej działalności i rozwoju.

Więcej...

Spółki kapitałowe na rynku

prawoSpółka kapitałowa to forma prawna organizacji podmiotów gospodarczych, najczęściej wykorzystywana w prowadzeniu największych przedsiębiorstw gospodarczych na rynku. W spółce kapitałowej najważniejszym elementem jest jej majątek (kapitał). Kapitałowy charakter spółki kładzie silny nacisk na połączenie kapitałów wspólników, w oparciu o które spółka prowadzi swoją działalność. Skład osobowy spółki kapitałowej stoi już na drugim miejscu.

Więcej...

Osobowe spółki handlowe – najważniejsze aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej w tej postaci

Spółki handloweDecydując się na prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki jawnej wybieramy spółkę bardzo elastyczną, gdzie wspólnicy mają dużą swobodę w kształtowaniu postanowień umowy, a tym samym budują spółkę dopasowaną do swoich potrzeb. Niewątpliwym jej plusem jest podmiotowość – spółka jawna to niezależny od wspólników podmiot praw i obowiązków.

Więcej...

Spółka cywilna – umowa spółki

PrawoKontynuujemy temat rożnych form prowadzenia działalności gospodarczej, które można brać pod uwagę oferując swoje usługi na rynku instalacyjnym. Ostatnio przedstawiliśmy kwestie dotyczące jednoosobowej działalności gospodarczej oraz jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Teraz – przydatne informacje o spółce cywilnej.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem