poniedziałek, czerwiec 24, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe z miedzią

Rury miedzianeJak wiadomo, w instalacjach grzewczych na paliwa gazowe oprócz rur ze stali węglowej powszechnie stosuje się także miedź, z uwagi na jej bardzo dobre właściwości fizyczne i mechaniczne oraz mniejsze przekroje rurociągów w porównaniu z instalacjami ze stali węglowej. Przypomnijmy zasady stosowania miedzi w instalacjach gazowych, a także przyjrzyjmy się wymaganiom dotyczącym uruchomienia takiej instalacji i roli dostawcy gazu.

Więcej...

Geberit Mapress Kupfer Gas. System rur i złączek do instalacji gazowych

geberitotwJak ująć w jednym słowie najbardziej pożądane cechy instalacji gazowej: bezpieczeństwo, łatwość i szybkość montażu, akceptowalne koszty oraz pełną zgodność z obowiązującymi przepisami? Można po prostu powiedzieć Geberit.

Więcej...

Przyłącza i instalacje gazowe – nieoczywiste oczywistości

WEBA przyłaczeIdąc śladem przewrotnego tytułu, na wstępie wyjaśnię oczywiste pojęcie „przyłącze gazu”, przy czym skupię się na przyłączach do obiektów o zapotrzebowaniu na gaz do 60 m3/h, ponieważ takich instalacji buduje się najwięcej. Warto w pełni wykorzystywać możliwości techniczne w tym zakresie oraz kompleksowo szacować koszty inwestycji.

Więcej...

Elastyczne przyłącza do urządzeń gazowych

Famas S.A. to polski producent elastycznych przyłączy do urządzeń gazowych z ponad 60-letnim doświadczeniem w dbaniu o bezpieczeństwo. 

Więcej...

Doszczelnianie instalacji gazowej polimerem. Wykorzystanie metody GaSiTec-Witten

Gdy podczas przeglądu instalacji okaże się konieczna likwidacja nieszczelności, możliwe jest posłużenie się w tym celu metodą tradycyjną lub nowoczesną. W praktyce sprowadza się to do wyboru: wymieniać instalację, czy ją odnawiać?

Więcej...

Stacjonarne systemy detekcji gazów

System detekcji gazu powinien być dostosowany do monitorowanego obiektu tak, aby w pełni wykorzystać jego funkcjonalność. Bywa, że rozbudowane możliwości systemu wykorzystywane są zaledwie w kilku procentach, a użytkownik niepotrzebnie przepłacił przy zakupie i instalacji i nadal płaci za drogą eksploatację.

Więcej...

Przeglądy instalacji gazowych. Procedury, uchybienia i zalecenia

Jakość okresowych przeglądów instalacji gazowych w Polsce i w związku z tym stan tych instalacji wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Jednak eliminacji uchybień i błędów w tym zakresie nie sprzyja obecny stan prawny. Dlatego też warto przychylniej spojrzeć na zalecane przez GINB procedury uproszczonej próby szczelności, która może być wykonywana przy zastosowaniu urządzeń GaSiTec-Witten.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem