niedziela, czerwiec 25, 2017

 Najnowsze wydania

 I&M 1/2017

InwestycjeModernizacje 01 2017

PI 2/2017

PI 3/2017

001 Okladka PI03

PI 8 2016 okładka

Wentylacje i klimatyzacja

Przepływ strumieni powietrza a systemy jego dystrybucji

danielak3 2 17Współczesny człowiek prawie 90% swojego czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych. Bardzo ważne jest więc, aby panowały tam zdrowe, komfortowe warunki środowiska wewnętrznego. Jak je zapewnić, jeśli jednocześnie chce się zachować najwyższe wymagania w zakresie energooszczędności budynków?

Więcej...

Problem rozprzestrzeniania się zapachów w budynkach z lokalami usługowymi

budynek wikProblem rozprzestrzeniania się niepożądanych zapachów w budynkach mieszkalnych i biurowych, w których na parterze znajdują się obiekty usługowe, a zwłaszcza gastronomiczne, występuje stosunkowo często. Dla wielu mieszkańców i najemców tych budynków jest on szczególnie dokuczliwy. Spróbujmy zatem zdiagnozować to zjawisko, zwracając uwagę na wymogi projektowania instalacji wentylacyjnej, a także realia projektowe.

Więcej...

Akustyka w wentylacji i klimatyzacji Czy dobrze rozumiesz podstawowe pojęcia?

akustykaAby właściwie dobierać urządzenia i elementy wentylacyjne czy klimatyzacyjne, trzeba mieć podstawową wiedzę w zakresie terminologii akustycznej – właśnie temu zagadnieniu poświecono artykuł. Nie przedstawia on kompleksowej wiedzy dotyczącej zagadnień akustycznych, lecz tę jej część, która, zdaniem autora, jest niezbędna inżynierowi zajmującemu się wentylacją i klimatyzacją.

Więcej...

Wentylacja pożarowa w budynkach średniowysokich

wentylacja2abJeżeli problem bezpieczeństwa użytkowników średniowysokich budynków mieszkalnych potraktować poważnie, w pierwszej kolejności zadbać należy o ochronę pionowych dróg ewakuacji. To właśnie zadymienie klatek schodowych stanowi największe utrudnienie dla ewakuacji i działań ratowniczych.

Więcej...

Klimatyzatory Serii M Mitsubishi Electric – do mieszkań, domów, małych biur i gabinetów

Mitsubishi rys. 12Klimatyzatory Serii M zapewniają energooszczędne chłodzenie lub ogrzewanie małych i średnich pomieszczeń. Urządzenia te idealnie wtapiają się w wystrój wnętrza – ich małe wymiary, elegancki wygląd i bezgłośna praca sprawiają, że są niemal niezauważalne.

Więcej...

Rozwiązania klimatyzacyjne i grzewcze w nowej centrali Mitsubishi Electric

Mitsubishi rys. 1Swoją nową europejską centralę w niemieckim mieście Ratingen firma Mitsubishi Electric wyposażyła we własne rozwiązania z zakresu techniki klimatyzacyjnej i grzewczej – przede wszystkim z obszaru biznesowego Living Environment Systems (LES). Zastosowane technologie pozwalają na kompleksowe pokrycie zapotrzebowania na ciepło i zimno budynku biurowego przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Więcej...

Gruntowy wymiennik ciepła Provent-Geo

proventProdukowane i rekomendowane przez firmę Pro-Vent gruntowe wymienniki ciepła Provent-Geo doskonale wpisują się w obecną tendencję oszczędzania energii. Stanowią one bowiem darmowe źródło chłodu latem i ciepła zimą.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem