piątek, październik 19, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Wentylacje i klimatyzacja

Małe instalacje – wentylacja i rekuperacja Cz. 1. Wymagania formalne

58Każda instalacja wentylacyjna powinna zostać zgodnie ze sztuką inżynierską dobrana ew. zaprojektowana. Ponieważ wentylacja w budynku pełni bardzo ważną funkcję dla życia i zdrowia użytkowników, jak i ochrony budynku, każdy z przypadków powinien być przeanalizowany i dobrany do indywidualnych wymagań.

Więcej...

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018 spotkanie fachowców branży instalacyjnej

39Dwa ostatnie dni lutego 2018 roku upłynęły specjalistom branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej pod znakiem ważnej branżowej imprezy. W Centrum Targowo – Kongresowym w Warszawie odbyło się bowiem FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018. Impreza zorganizowana już po raz szesnasty, jak co roku stała się okazją do wielu spotkań profesjonalistów naszej branży. Tym razem, według informacji organizatorów, swoje najnowsze produkty i usługi zaprezentowało 170 firm.

Więcej...

Wentylacja mechaniczna w budynkach jednorodzinnych

19Wobec dużego zanieczyszczenia powietrza, coraz trudniej jest o dobry klimat w pomieszczeniach. Konieczność redukcji zanieczyszczeń pochodzących z wnętrza budynku, jak i z zewnątrz, jak również zapewnienie wnętrzom komfortu cieplnego przy jak najmniejszym zużyciu energii, przyczyniają się do coraz większego zainteresowania instalacjami wentylacji wymuszonej w budynkach jednorodzinnych.

Więcej...

Czujniki jakości powietrza

30Współczesny człowiek większość czasu spędza w pomieszczeniach zamkniętych: w domu, samochodzie, pociągu, biurze czy zakładzie pracy, gdzie narażony jest na działanie zapachów i zanieczyszczeń powietrza. Od dawna znane są źródła tych zanieczyszczeń – część z nich wytwarzają osoby przebywające w pomieszczeniach, inne są emitowane przez elementy wyposażenia, takie jak meble, materiały podłogowe, farby, kleje itp. Zdarza się też, że to sama instalacja wentylacyjna jest źródłem zanieczyszczeń lub doprowadza je do pomieszczeń, czerpiąc zanieczyszczone powietrze z zewnątrz.

Więcej...

Systemy detekcji pożaru

26Zadaniem urządzeń służących do detekcji pożaru jest szybkie wykrycie zarzewia i zaalarmowanie ludzi przebywających w zagrożonym obszarze. Głównym celem tego systemu jest usprawnienie ewakuacji budynku i powiadomienie Straży Pożarnej. Sprawna ewakuacja i wczesny przyjazd załóg strażackich zmniejsza szkody i ilość ofiar pożaru.

Więcej...

Rozwiązania oddymiania atrium hotelowego, sklepowego…

23

Atria i pasaże stanowią atrakcyjny wizualnie, praktyczny i modny element architektury wewnętrznej wielu obiektów użytkowych. Najczęściej tego typu przeszklone przestrzenie stanowią reprezentacyjne wejście do wysokiej klasy hoteli, biur oraz stanowią główną arterię komunikacyjną nowoczesnych galerii handlowych. Z takiej właśnie lokalizacji i przeznaczenia wynikają jednak dodatkowe obowiązki w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Więcej...

Urządzenia strumienicowe – kierunki rozwoju technologii

58Zagadnienia wprowadzenia nowych technologii w chłodnictwie, klimatyzacji i pompach ciepła nabierają aktualnie szczególnego znaczenia. Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne – z uwagi na powszechność ich wykorzystywania (z wyraźną tendencją wzrostową) – stały się istotnym obciążeniem nie tylko dla globalnego zużycia energii, ale i środowiska naturalnego. Nowe kierunki rozwoju technologii strumienicowej mogą być szansą na pokonanie obecnych problemów.

Więcej...

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem