sobota, czerwiec 24, 2017

 Najnowsze wydania

 I&M 1/2017

InwestycjeModernizacje 01 2017

PI 2/2017

PI 3/2017

001 Okladka PI03

PI 8 2016 okładka

Instalacje grzewcze

Wymiana grzejników: potrzebne właściwe informacje

COMPACT7Podawanie błędnych informacji o obciążeniu cieplnym pomieszczeń w poszczególnych lokalach lub o parametrach instalacji grzewczej, a także lekceważenie tych danych przy wymianie grzejników to, niestety, dość częsty problem w relacjach zarządcy budynków – mieszkańcy.

Więcej...

Kotłownia okiem eksperta. Kocioł w kompakcie – moda czy konieczność?

kociolCiągły rozwój technologii grzewczej wpływa na zmianę jakości i struktury oferty rynkowej producentów z branży. Jednocześnie – rośnie świadomość energetyczna oraz wymagania w zakresie komfortu i estetyki we wszystkich grupach klientów. Dzięki tym zmianom, dziś śmiało można już powiedzieć, że tradycyjne kotłownie, w których instalacje często robiono z tego, co udało się „załatwić”, a plątanina rur przypominała spagetti na talerzu i to nie jednego rodzaju, w szybkim tempie odchodzą do lamusa.

 

Więcej...

Ewolucja, czy rewolucja: zasobniki ciepła i magazyny energii

pantera.tabela2 17Pomysł magazynowania ciepła jest tak stary jak nasz świat, tak więc już na wstępie artykułu należy sobie jasno powiedzieć, że ewolucji czy rewolucji to tutaj najzwyczajniej nie ma. Co innego jednak, jeśli chodzi o sposoby wykorzystania zbiorników magazynujących energię. W tym zakresie znacznie łatwiej wskazać tzw. kamienie milowe.

Więcej...

Wielkopowierzchniowe ogrzewanie podłogowe w hali montażowej

ogrzewanie2.17.2W budynkach przemysłowych często w procesie produkcji powstaje ciepło, które można , efektywnie wykorzystać do ogrzewania. Takie rozwiązanie zastosowano w nowo wybudowanej hali montażowej firmy Oventrop w Brilon, w niemieckim rejonie Sauerland. Odzyskane ciepło odpadowe w obiekcie zasila niskotemperaturowy system ogrzewania płaszczyznowego.

Więcej...

Elastyczna rura miedziana

rura miedziana 2 17Kilku czołowych europejskich producentów rur miedzianych opracowało innowacyjną rurę dwuwarstwową, która ma cienkościenny rdzeń miedziany z trwale zespoloną osłoną z tworzywa sztucznego PERT.

Więcej...

Oznaczenia efektywności pokojowych regulatorów temperatury

teperatura1Klient poszukujący na rynku instalacyjnym nowoczesnego i energooszczędnego wyrobu, może poczuć się zdezorientowany. Co prawda uzyskuje pewne informacje dzięki oznaczeniu urządzeń klasami A+, A++ czy A+++, ale jednocześnie sprzedawcy często zachwalają produkty z dopiskiem „SMART” albo te, które mają naklejkę „Energy Star”. Które są lepsze? Spróbujmy uporządkować naszą wiedzę.

Więcej...

Najczęstsze źródła hałasu w instalacjach HVAC

instalacjeHVAC2Komfort środowiska wewnętrznego w budynkach jest kształtowany przez cały zestaw warunków, w tym głównie warunki termiczne, oświetleniowe i akustyczne. Dziś, podczas projektowania instalacji, do wszystkich tych parametrów przykłada się coraz większą wagę. Trudnym wyzwaniem może być jednak zapewnienie komfortu akustycznego, zwłaszcza że dodatkowym źródłem problemów często są niedoróbki wykonawcze lub niewłaściwa eksploatacja instalacji.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem