sobota, luty 24, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 8/2017

001 Okładka PI08

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

Instalacje grzewcze

Dyskretne rozwiązania grzewcze z Purmo

25Grzejnik naścienny, przyciągający wzrok wyszukanym wzornictwem lub starannie dobranym kolorem, z powodzeniem może być efektowną dekoracją wnętrza. Jednak niektóre pomieszczenia zdecydowanie zyskają na funkcjonalności i estetyce, kiedy zastosujemy w nich systemy ogrzewania niewidoczne dla oka.

Więcej...

Odbiorniki ciepła i chłodu w instalacjach centralnego ogrzewania

22

Budując dom, potencjalny inwestor, a następnie użytkownik, ma zazwyczaj dylemat, jakie źródło ciepła i jaki typ odbiornika ciepła w nim zastosować, aby jednocześnie zapewnić odpowiedni komfort wewnętrzny i płacić możliwe mało za ogrzewanie. W artykule postaram się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Kwestię wyboru rodzaju źródła ciepła oraz typu odbiorników ciepła (chłodu) najlepiej rozpatrywać zawsze pod kątem możliwości współpracy danego typu odbiornika z odpowiednim źródłem ciepła, dostępnością nośników energii w danej lokalizacji oraz konsekwencji z tego wynikających. Ogólnie typy odbiorników ciepła można podzielić na dwie grupy: niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe.

Więcej...

Kontrola pracy kotłów - Jak wybrać odpowiedni analizator spalin?

20Do ustawienia parametrów pracy kotła niezbędne jest użycie precyzyjnego analizatora spalin, który umożliwi szybki i wiarygodny pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów, jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg.

Rynek dostaw ciepła stale się rozwija. Udoskonalane są systemy solarne, pompy ciepła, kotły kondensacyjne czy systemy na paliwa stałe (w tym pelety). Głównym celem nowoczesnego systemu grzewczego staje się dostawa ciepła na żądanie, przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i minimalnej emisji zanieczyszczeń.

Więcej...

Technika systemowa firmy Viessmann – wszystko z jednej ręki

13Firma Viessmann obok wysokiej klasy kotłów i pomp ciepła, swoim klientom oferuje także kompletny osprzęt do każdego systemy grzewczego – od pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. i stacji uzdatniania wody, przez rozdzielacze obiegów grzewczych i grzejniki, po przewody odprowadzania spalin oraz zbiorniki oleju opałowego.

Więcej...

Ochrona instalacji centralnego ogrzewania - Zabezpieczenie przed powietrzem w instalacji

30Mówiąc o zabezpieczeniu instalacji centralnego ogrzewania, najczęściej mamy na myśli ochronę przed przekroczeniem maksymalnego ciśnienia lub maksymalnej temperatury czynnika grzewczego. Natomiast instalacje muszą podlegać również ochronie przed innymi szkodliwymi czynnikami, takimi jak: nieodpowiednia jakość wody, zanieczyszczenia czy też gromadzące się w niej powietrze. Właśnie temu ostatniemu zagadnieniu jest poświęcony artykuł.

Więcej...

Nowości Arco: Teide plus i Teide Termo plus - Zawory grzejnikowe o większej szczelności i nowoczesnym designie

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa eksploatacji instalacji grzewczych, zwiększenia ich efektywności oraz walorów użytkowych, firma Arco wprowadziła w produktach serii Teide plus i Teide Termo plus szereg modyfikacji. Oprócz wyższej szczelności zawory tych serii charakteryzują się także większą możliwością regulacji przepływu oraz dopracowanym designem, współgrającym z nowoczesnymi instalacjami.

25

Więcej...

Wymiana grzejnika łazienkowego w budynku wielorodzinnym

24W starszych budynkach wielorodzinnych, wykonywanych głównie z wielkich płyt, w pomieszczeniach mieszkalnych montowane były przede wszystkim grzejniki żeliwne. Podobnie w łazienkach, ale tam wykorzystywane były również tzw. świece. W artykule przedstawię kilka praktycznych uwag na temat wymiany tych ostatnich, czyli starych grzejników w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Jedną z największych wad starych instalacji, która skłania wielu użytkowników do podjęcia decyzji o wymianie grzejników, jest ich niska estetyka. W starych instalacjach przewody prowadzone są po wierzchu ścian, a i same grzejniki nie prezentują się zbyt efektownie. Wygląd pomieszczenia z takimi „ozdobami" znacznie odbiega od obecnych standardów.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem