niedziela, czerwiec 17, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

Instalacje grzewcze

Ochrona instalacji centralnego ogrzewania Cz. 1. Zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami w instalacjach grzewczych/chłodniczych

7We wcześniejszym artykule poruszyłem jeden z powszechnych problemów, jakie występują w instalacjach centralnego ogrzewania, czyli obecność powietrza w instalacji, które skutkuje nieprawidłowym działaniem całego układu. Dzisiejszy tekst chciałbym poświęcić zagadnieniu zanieczyszczeń w instalacjach.

Więcej...

Modernizacja instalacji grzewczej z kotłami kondensacyjnymi De Dietrich

1Zastąpienie starego gazowego kotła kondensacyjnym, choć na początku wymaga poniesienia pewnych kosztów, finalnie wiąże się z oszczędnościami. Za zmianą przemawia także większa efektywność energetyczna oraz wygoda i łatwość użytkowania.

Kotły kondensacyjne wraz z wejściem w życie dyrektywy ErP, względu na czynniki ekonomiczne oraz mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne od swoich poprzedników, stały się najbardziej optymalnym wyborem. Istotne jest również to, że mimo niewielkich rozmiarów, urządzenia te mogą mieć duże możliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń o ograniczonej ilości miejsca. Mała waga oraz dobrze dobrane wymiary to także duża zaleta dla instalatorów. Cechy te sprawiają, że kocioł kondensacyjny jest bardziej poręczny, a sama instalacja urządzenia łatwiejsza i niewymagająca użycia dużej siły.

Więcej...

Dyskretne rozwiązania grzewcze z Purmo

25Grzejnik naścienny, przyciągający wzrok wyszukanym wzornictwem lub starannie dobranym kolorem, z powodzeniem może być efektowną dekoracją wnętrza. Jednak niektóre pomieszczenia zdecydowanie zyskają na funkcjonalności i estetyce, kiedy zastosujemy w nich systemy ogrzewania niewidoczne dla oka.

Więcej...

Odbiorniki ciepła i chłodu w instalacjach centralnego ogrzewania

22

Budując dom, potencjalny inwestor, a następnie użytkownik, ma zazwyczaj dylemat, jakie źródło ciepła i jaki typ odbiornika ciepła w nim zastosować, aby jednocześnie zapewnić odpowiedni komfort wewnętrzny i płacić możliwe mało za ogrzewanie. W artykule postaram się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Kwestię wyboru rodzaju źródła ciepła oraz typu odbiorników ciepła (chłodu) najlepiej rozpatrywać zawsze pod kątem możliwości współpracy danego typu odbiornika z odpowiednim źródłem ciepła, dostępnością nośników energii w danej lokalizacji oraz konsekwencji z tego wynikających. Ogólnie typy odbiorników ciepła można podzielić na dwie grupy: niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe.

Więcej...

Kontrola pracy kotłów - Jak wybrać odpowiedni analizator spalin?

20Do ustawienia parametrów pracy kotła niezbędne jest użycie precyzyjnego analizatora spalin, który umożliwi szybki i wiarygodny pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów, jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg.

Rynek dostaw ciepła stale się rozwija. Udoskonalane są systemy solarne, pompy ciepła, kotły kondensacyjne czy systemy na paliwa stałe (w tym pelety). Głównym celem nowoczesnego systemu grzewczego staje się dostawa ciepła na żądanie, przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i minimalnej emisji zanieczyszczeń.

Więcej...

Technika systemowa firmy Viessmann – wszystko z jednej ręki

13Firma Viessmann obok wysokiej klasy kotłów i pomp ciepła, swoim klientom oferuje także kompletny osprzęt do każdego systemy grzewczego – od pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. i stacji uzdatniania wody, przez rozdzielacze obiegów grzewczych i grzejniki, po przewody odprowadzania spalin oraz zbiorniki oleju opałowego.

Więcej...

Ochrona instalacji centralnego ogrzewania - Zabezpieczenie przed powietrzem w instalacji

30Mówiąc o zabezpieczeniu instalacji centralnego ogrzewania, najczęściej mamy na myśli ochronę przed przekroczeniem maksymalnego ciśnienia lub maksymalnej temperatury czynnika grzewczego. Natomiast instalacje muszą podlegać również ochronie przed innymi szkodliwymi czynnikami, takimi jak: nieodpowiednia jakość wody, zanieczyszczenia czy też gromadzące się w niej powietrze. Właśnie temu ostatniemu zagadnieniu jest poświęcony artykuł.

Więcej...

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem