poniedziałek, sierpień 21, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 5/2017

Schowek01fd

001 Okladka IM02 2017

Instalacje grzewcze

Zupełnie nowy wymiar kondensacji z kotłami De Dietrich

Schowek01tusruWprowadzenie w 2015 r. dyrektywy ErP było przełomowym momentem dla branży grzewczej i znacząco przyczyniło się do rozwoju kotłów kondensacyjnych. Jako bardziej ekologiczne i energooszczędne stopniowo wypierają one z rynku klasyczne rozwiązania grzewcze.

Więcej...

Hybrydowe instalacje grzewcze z Wolf

Schowek01kOstatnio na popularności zyskują instalacje grzewcze, które łączą w sobie kilka źródeł ciepła. Rozwiązania hybrydowe sprawdzają się przede wszystkim, gdy chcemy zapobiec awarii głównego źródła ciepła oraz mieć możliwość swobodnego wyboru pomiędzy alternatywnymi źródłami, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych.

Więcej...

Apartamenty i mieszkania high-level

6104c1cd9b09daf6484a 977 500 1Nowoczesna architektura to obecnie najczęściej tzw. szklane domy wykonane ze szkła, stali, aluminum i betonu. Zmiany trendów w budownictwie, jak również ciągły wzrost cen energii sprawiają, że poszukiwane są nowe, energooszczędne rozwiązania do ogrzewania obiektów.

Więcej...

Kompletna instalacja z Immergas

Schowek02Firma Immergas wzbogaciła swoją ofertę o kompletne zestawy produktowe – każdy z nich to gotowe rozwiązanie pozwalające na oszczędne i niezawodne ogrzewanie mieszkania lub domu. Od 1 czerwca 2017 r. zestawy dostępne są w wyjątkowo korzystnej promocji pod nazwą „Kompletna Instalacja Immergas".

Więcej...

Grzejniki kanałowe - wybrane detale montażu

Schowek13Grzejniki montowane bezpośrednio w podłodze, tzw. kanałowe, ze względu na szczególne walory użytkowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Stosuje się je w budownictwie jednorodzinnym, ale także w budynkach użyteczności publicznej, muzeach, biurowcach, restauracjach, hotelach itp. Duży wpływ na jakość ich użytkowania mogą mieć jednak pewne detale, które często pomija się podczas ich montażu.

Więcej...

Przegląd i modernizacja kotłowni z Viessmann

Viessmann 1Jeżeli instalacja ogrzewania w budynku ma już 10 albo więcej lat, to zwykle czas najwyższy pomyśleć o jej modernizacji. Przez te lata poszczególne jej elementy ulegały powolnemu zużyciu, przez co ich sprawność spadała, a co za tym idzie – rosły koszty ich eksploatacji. Instalacja mogła się też zwyczajnie przeżyć technicznie. Te kilka miesięcy przed kolejnym sezonem grzewczym to zwykle gorący okres jeśli chodzi o modernizacje instalacji grzewczych.

Więcej...

Kotły kondensacyjne z klasą energetyczną A+ – jak to jest możliwe i co to oznacza?

Kotły A rys.1Wprowadzenie systemu etykietowania i wymogów ekoprojektu urządzeń grzewczych centralnego ogrzewania miało w zamierzeniach uporządkować sposób przekazywania informacji. I można powiedzieć, że w dużym stopniu tak się stało. Są jednak pewne niuanse, które, moim zdaniem, wymagałyby dopracowania i zmian.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem