wtorek, grudzień 12, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 7/2017

001 Okladka PI07

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

Instalacje grzewcze

Dyskretne rozwiązania grzewcze z Purmo

kjGrzejnik naścienny, przyciągający wzrok wyszukanym wzornictwem lub starannie dobranym kolorem, z powodzeniem może być efektowną dekoracją wnętrza. Jednak niektóre pomieszczenia zdecydowanie zyskają na funkcjonalności i estetyce, kiedy zastosujemy w nich systemy ogrzewania niewidoczne dla oka.

Więcej...

Kontrola pracy kotłów Jak wybrać odpowiedni analizator spalin?

wejscie ghDo ustawienia parametrów pracy kotła niezbędne jest użycie precyzyjnego analizatora spalin, który umożliwi szybki i wiarygodny pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów, jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg.

Więcej...

Technika systemowa firmy Viessmann – wszystko z jednej ręki

wejscieFirma Viessmann obok wysokiej klasy kotłów i pomp ciepła, swoim klientom oferuje także kompletny osprzęt do każdego systemy grzewczego – od pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. i stacji uzdatniania wody, przez rozdzielacze obiegów grzewczych i grzejniki, po przewody odprowadzania spalin oraz zbiorniki oleju opałowego.

Więcej...

Podgrzewacze i zasobniki ciepłej wody użytkowej – w profesjonalnym i chałupniczym wydaniu

szymanski pocatekW dzisiejszych czasach potrzeba podgrzewania wody do celów użytkowych to rzecz oczywista. Tak naturalna, że często mieszkańcy nawet dokładnie nie wiedzą, jakie rozwiązania w ich domu temu służą – ważne, żeby woda była odpowiednio ciepła. Dlatego chciałbym pokazać kilka ciekawostek odnoszących się do produktu służącego powszechnie do podgrzewu i magazynowania wody, który, zależnie od specyfiki, przez producentów bywa nazywany zasobnikiem c.w.u., podgrzewaczem pojemnościowym czy zasobnikowym, a przez użytkowników – zwykle bojlerem.

Więcej...

Rok nowości produktowych w Immergas

poczatek ojczykRok 2017 w Immergas Polska możemy już zaliczyć do rekordowych pod kątem wdrożonych nowości i innowacji produktowych. Wzbogaciliśmy naszą ofertę o pompy ciepła Magis Pro, jak również system hybrydowy Magis Combo będący połączeniem pompy ciepła i gazowego kotła kondensacyjnego. Teraz do listy nowości dołączają nowy kocioł kondensacyjny Victrix Tera oraz przepływowy podgrzewacz c.w.u. Julius Star.

Więcej...

Regulatory w instalacjach hydraulicznych – zawory nadmiarowo-upustowe

poczatek ojczylRównoważenie hydrauliczne instalacji jest jedną z końcowych czynności w procesie inwestycyjnym związanym z wyposażeniem budynków w instalacje grzewcze, chłodzące oraz ciepłej wody użytkowej. Jest ono nieodzowne, aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji, a także racjonalne zużycie energii cieplnej, chłodniczej i elektrycznej. W artykule zajmiemy się jednym z elementów usprawniających działanie równoważonych instalacji – zaworami nadmiarowo-upustowymi.

Więcej...

Nowy, płaszczyznowy system grzewczy w starej kamienicy – ogrzewanie ścienne z ultra cienkimi radiatorami

POCZATEKOd niedawna na naszym rynku dostępna jest nowa forma ściennego ogrzewania płaszczyznowego w postaci gotowych grzejników podtynkowych z ultra cienkimi radiatorami o bardzo dużej sprawności, wypełnionymi czynnikiem chłodniczym, którym woda z instalacji c.o. przekazuje swoją energię. Rozwiązanie nawiązuje bardziej do techniki samochodowej niż tradycyjnych procesów w ogrzewnictwie, ale właśnie takie podejście pozwoliło na pokonanie pewnych ograniczeń charakterystycznych dla ściennego ogrzewania płaszczyznowego. Przyjrzyjmy się jednak konkretnym zastosowaniom.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem