środa, grudzień 12, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 5/2018

Okładka

 

Instalacje OZE

System M – pompy ciepła nowej generacji

Dimplex to urządzenia, które zapewniają doskonałą kontrolę temperatury. Nasz nowy System M to pompy ciepła do grzania i chłodzenia Dimplex nowej generacji, których modułowa konstrukcja jest wręcz unikalna i wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła. Można powiedzieć, że opracowaliśmy pompę ciepła całkowicie na nowo! Te nowe urządzenia wyróżniają się małymi gabarytami, doskonałym wzornictwem i wydajnością, oferują cichą pracę i komfort. Są one bardzo wszechstronne i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.26

Więcej...

Ciepła woda z powietrznej pompy ciepła do c.w.u.

24

Uzyskanie ciepłej wody użytkowej może przebiegać na wiele różnych sposobów. Jednym z korzystniejszych dla użytkownika rozwiązań, jest montaż niezależnej pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. Urządzenie poza realizacją swojego głównego zadania, posiada także wiele innych zalet, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego źródła c.w.u.

Niezależność w cenie
Wybierając urządzenie z myślą o dostępności c.w.u., najczęściej zwracamy uwagę na jego wydajność i koszty, zarówno inwestycyjne jak i eksploatacyjne. Nie bez znaczenia jest też prostota obsługi, jak również możliwość montażu w budynkach modernizowanych.

Więcej...

Powietrzna pompa ciepła w domu pasywnym

 

21Zmiana standardów budownictwa oraz nowe technologie spopularyzowały w ostatnich latach innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Świadomość inwestorów rośnie, a współczesne trendy zmierzają w kierunku, nie tylko ograniczenia kosztów inwestycyjnych, ale i zminimalizowania zużycia energii w trakcie eksploatacji domu. Przykładem takiej koncepcji jest budownictwo pasywne, które wykorzystuje do ogrzania obiektów m.in. powietrzne pompy ciepła.

Domy pasywne są domami energooszczędnymi, jednak budowanymi z myślą o biernym pozyskiwaniu energii z otoczenia. Biorąc pod uwagę ich znakomite właściwości izolacyjne nie wymagają dostarczania dużej ilości ciepła.

Więcej...

Ogrzewanie elektryczne – czy współpraca z systemem fotowoltaicznym ma sens?

20

Od dłuższego czasu ogrzewanie elektryczne jest uznawane za nieekonomiczne i nieekologiczne. Ocena ta jest właściwa, biorąc pod uwagę cenę energii elektrycznej oraz fakt, że jest ona doprowadzana do mieszkania/domu z dużymi stratami. Prąd wytwarzany bezpośrednio w miejscu wykorzystania pozwala na eliminację strat przesyłowych oraz stworzenie pewnej „niezależności" od dostawcy energii elektrycznej. Czy współpraca instalacji fotowoltaicznej z ogrzewaniem elektrycznym jest zatem korzystna i sensowna?

Fakt, że ceny prądu zarówno w Polsce, jak i na świecie będą stale rosły, jest niepodważalny. Pytanie natomiast, ile procent rocznie może wzrastać cena energii elektrycznej? Na podstawie dotychczasowych trendów szacuje się, że możemy spodziewać się przyrostu cen energii elektrycznej o 3÷4% w skali roku. Rozważając zastosowanie instalacji fotowoltaicznej, należy oczywiście w analizie założyć te przyrosty cen energii elektrycznej.

Więcej...

Nowoczesna, powietrzna pompa ciepła WPL Classic od STIEBEL ELTRON

Pompa ciepła WPL classic to nowość od STIEBEL ELTRON. Monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła typu powietrze-woda, która w swojej kompaktowej obudowie oferuje aż trzy funkcje: ogrzewanie, chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej.

55

Więcej...

Pompy ciepła i kolektory słoneczne w instalacjach ciepłej wody

46W pracy scharakteryzowano pompy ciepła z wybranymi dolnymi źródłami ciepła. Porównano opłacalność ich zastosowania jako źródeł ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej w instalacjach pojemnościowych budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, uwzględniając w analizie dodatkowo kolektor słoneczny i kocioł gazowy. Rozważania oparto o wyznaczenie kosztów stałych, zmiennych i całkowitych dla poszczególnych rozwiązań.

Więcej...

Coraz więcej możliwości wykorzystania pomp ciepła

29bW gospodarce kraju sektor przemysłowy odgrywa ważną rolę w popycie na energię finalną, ale i emisję CO2. Zapotrzebowanie przemysłu w około trzech czwartych przypada na ciepło, stąd też pompy ciepła mogą poprawić efektywność wykorzystania energii i redukcję emisji CO2. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy Polska jest zobowiązana do zmniejszenia emisji CO2.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem