niedziela, czerwiec 25, 2017

 Najnowsze wydania

 I&M 1/2017

InwestycjeModernizacje 01 2017

PI 2/2017

PI 3/2017

001 Okladka PI03

PI 8 2016 okładka

Instalacje OZE

Jak ograniczyć wydatki na ciepłą wodę czyli dodatkowe funkcje pomp ciepła

sofathWybierając rozwiązanie, które zagwarantuje ciepłą wodę, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z najważniejszych jest komfort c.w.u., jaki jest w stanie zapewnić urządzenie, w tym odpowiednia jej temperatura i ilość. Równie istotnym – koszt inwestycji.

Więcej...

De Dietrich: ciepła woda z odnawialnych źródeł energii

deDetrichSystem grzewczy często odpowiada nie tylko za temperaturę w domu, ale także za przygotowanie c.w.u. Na wybór konkretnego rozwiązania będzie więc wpływać nie tylko kubatura domu, komfort cieplny i możliwości finansowe, ale także warunki i oczekiwania dotyczące ciepłej wody.

Więcej...

Ciepła woda ze źródeł odnawialnych Jakie rozwiązanie wybrać?

źródla.odnawialne 2 17Dlaczego warto korzystać z energii odnawialnej do ogrzewania wody użytkowej? – Jednym z najbardziej przemawiających do klientów argumentem jest korzyść finansowa. Praktycznie wszystkie, a zwłaszcza te najbardziej popularne rozwiązania wykorzystujące OZE do podgrzewu wody użytkowej, pozwalają na duże oszczędności w trakcie długoletniej eksploatacji.

Więcej...

Zastosowanie absorpcyjnych pomp ciepła w instalacjach geotermalnych

pompyciepłaW krajowych warunkach niejednokrotnie temperatura wody dostępna z odwiertu geotermalnego wymusza zastosowanie dodatkowych szczytowych źródeł ciepła. Ogranicza to średnioroczne wykorzystanie mocy ciepłowniczej dostępnej z odwiertu, a źródło często traci czysto proekologiczny charakter. Problemy te można rozwiązać rozbudowując źródło o absorpcyjną pompę ciepła. Jeden z wariantów takiej rozbudowy został przedstawiony w artykule.

Więcej...

Co warto wiedzieć o projekcie FROnT?

FROnT-300 -300x200Unia Europejska od lat finansuje wiele projektów międzynarodowych, które mogą istotnie ułatwić wdrażanie OZE w życiu codziennym społeczności lokalnych. Niestety, wiedza o tych projektach wciąż nie jest powszechna. Dlatego często się zdarza, że dany problem jest przedmiotem niezależnych prac, podczas gdy wystarczyłoby skorzystać z już istniejących, wypracowanych narzędzi i argumentów.

Więcej...

Bezglikolowe pompy ciepła Sofath

sofath 2Wraz z rozwojem systemów grzewczych czerpiących energię z ziemi, obok pomp ciepła wykorzystujących glikol pojawiły się innowacyjne rozwiązania, w których ciepło jest przekazywane na zasadzie bezpośredniego odparowania czynnika chłodniczego. Na uwagę zasługują pompy ciepła marki Sofath oferującej bezglikolowe systemy, w których energia jest odzyskiwana z gruntu za pośrednictwem czynnika R410A.

Więcej...

Pompy ciepła marki De Dietrich

De Dietrich 2Słońce, ziemia, powietrze, woda – każdy z tych naturalnych zasobów naszej planety może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są pompy ciepła. Firma De Dietrich oferuje szeroki asortyment zarówno powietrznych, jak i gruntowych pomp ciepła.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem