środa, wrzesień 20, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 6/2017

001 Okladka PI06

001 Okladka IM02 2017

Instalacje OZE

Jak ograniczyć wydatki na ciepłą wodę czyli dodatkowe funkcje pomp ciepła

sofathWybierając rozwiązanie, które zagwarantuje ciepłą wodę, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z najważniejszych jest komfort c.w.u., jaki jest w stanie zapewnić urządzenie, w tym odpowiednia jej temperatura i ilość. Równie istotnym – koszt inwestycji.

Więcej...

De Dietrich: ciepła woda z odnawialnych źródeł energii

deDetrichSystem grzewczy często odpowiada nie tylko za temperaturę w domu, ale także za przygotowanie c.w.u. Na wybór konkretnego rozwiązania będzie więc wpływać nie tylko kubatura domu, komfort cieplny i możliwości finansowe, ale także warunki i oczekiwania dotyczące ciepłej wody.

Więcej...

Ciepła woda ze źródeł odnawialnych Jakie rozwiązanie wybrać?

źródla.odnawialne 2 17Dlaczego warto korzystać z energii odnawialnej do ogrzewania wody użytkowej? – Jednym z najbardziej przemawiających do klientów argumentem jest korzyść finansowa. Praktycznie wszystkie, a zwłaszcza te najbardziej popularne rozwiązania wykorzystujące OZE do podgrzewu wody użytkowej, pozwalają na duże oszczędności w trakcie długoletniej eksploatacji.

Więcej...

Zastosowanie absorpcyjnych pomp ciepła w instalacjach geotermalnych

pompyciepłaW krajowych warunkach niejednokrotnie temperatura wody dostępna z odwiertu geotermalnego wymusza zastosowanie dodatkowych szczytowych źródeł ciepła. Ogranicza to średnioroczne wykorzystanie mocy ciepłowniczej dostępnej z odwiertu, a źródło często traci czysto proekologiczny charakter. Problemy te można rozwiązać rozbudowując źródło o absorpcyjną pompę ciepła. Jeden z wariantów takiej rozbudowy został przedstawiony w artykule.

Więcej...

Co warto wiedzieć o projekcie FROnT?

FROnT-300 -300x200Unia Europejska od lat finansuje wiele projektów międzynarodowych, które mogą istotnie ułatwić wdrażanie OZE w życiu codziennym społeczności lokalnych. Niestety, wiedza o tych projektach wciąż nie jest powszechna. Dlatego często się zdarza, że dany problem jest przedmiotem niezależnych prac, podczas gdy wystarczyłoby skorzystać z już istniejących, wypracowanych narzędzi i argumentów.

Więcej...

Bezglikolowe pompy ciepła Sofath

sofath 2Wraz z rozwojem systemów grzewczych czerpiących energię z ziemi, obok pomp ciepła wykorzystujących glikol pojawiły się innowacyjne rozwiązania, w których ciepło jest przekazywane na zasadzie bezpośredniego odparowania czynnika chłodniczego. Na uwagę zasługują pompy ciepła marki Sofath oferującej bezglikolowe systemy, w których energia jest odzyskiwana z gruntu za pośrednictwem czynnika R410A.

Więcej...

Pompy ciepła marki De Dietrich

De Dietrich 2Słońce, ziemia, powietrze, woda – każdy z tych naturalnych zasobów naszej planety może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są pompy ciepła. Firma De Dietrich oferuje szeroki asortyment zarówno powietrznych, jak i gruntowych pomp ciepła.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem