wtorek, grudzień 12, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 7/2017

001 Okladka PI07

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

Doradca energetyczny

Kocioł olejowy i powietrzna pompa ciepła – taki układ się opłaca!

poczwtekUrządzenia hybrydowe to rozwiązania stosunkowo nowe, jednak na tyle sprawdzone, że nie ma powodów, aby się ich obawiać. Decydując się na system składający się z nowoczesnego kotła olejowego i powietrznej pompy ciepła, zyskać można naprawdę wiele, a płynące z tego korzyści będą odczuwalne niemal od razu.

Więcej...

Nowa pompa ciepła Vitocal 100-S – Efektywność, oszczędność kosztów, bezpieczeństwo

poczatekn gsaPompa ciepła Vitocal 100-S jest atrakcyjnym cenowo urządzeniem grzewczym z właściwą firmie Viessmann wysoką jakością wykonania i efektywnością. Rozwiązanie wyróżnia się łatwym i szybkim montażem oraz możliwością zdalnego sterowania. Pompa Vitocal 100-S bardzo dobrze sprawdza się m.in. w nowych budynkach z ogrzewaniem niskotemperaturowym.

Więcej...

Zastosowanie technologii sorpcyjnych w spalarniach odpadów

malicki 2 17Proces termicznej utylizacji odpadów umożliwia odzyskiwanie ciepła zarówno w postaci wysokotemperaturowej, jak i niskotemperaturowej. Źródła ciepła o niskiej temperaturze dotychczas były jednak pomijane w procesach odzyskiwania energii użytecznej. Dopiero rozwój i dostępność na rynku krajowym technologii sorpcyjnych zachęcił do ich efektywnego wykorzystywania. Przyjrzyjmy się, jakie konkretnie rozwiązania mogą być wówczas brane pod uwagę.

Więcej...

Słoneczne systemy ciepłownicze w praktyce – warsztaty SDHp2m

warsztaty 2 17.216 marca br. w Muzeum Warszawskiej Pragi odbyły się warsztaty dla ciepłowników, zorganizowane przez Instytut Energetyki Odnawialnej w ramach projektu SDHp2m „Słoneczne systemy ciepłownicze w praktyce”. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki. Partnerem warsztatów był Arcon-Sunmark.

Więcej...

Inwestycja w przyszłość – ZUO pod Kielcami

ZUO 2 17.1W Promniku pod Kielcami powstał najnowocześniejszy w Polsce zakład unieszkodliwiania odpadów (ZUO), który pod względem technologicznym wyprzedza europejskie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Istotny wkład we wdrożone rozwiązania ma firma Schneider Electric.

Więcej...

Powietrzne ogrzewanie nadmuchowe – nagrzewnice wodne

danielak 8 2Systemy nadmuchowe, czyli ogrzewanie powietrzne, to jeden z najczęstszych sposobów ogrzewania hal, warsztatów czy zakładów produkcyjnych. Wybiera się je głównie ze względu na prostą budowę, łatwą regulację i dużą dynamikę pracy. Zaletą systemów nadmuchowych jest także ich szerokie zastosowanie. Oprócz funkcji grzewczej, można je wykorzystywać do celów wentylacyjnych.

Więcej...

Wełna kamienna a pianki PUR Starzenie się izolacji w sieciach ciepłowniczych

PIankiJeśli chodzi o izolację termiczną, to rodzimy sektor ciepłowniczy i energetyczny najczęściej stawia na maty i otuliny z wełny kamiennej bądź rurociągi preizolowane przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej. Technologie te różnią się parametrami, niekiedy zastosowaniem, ale przede wszystkim: sposobem przewodzenia ciepła i starzenia się materiału. Jak proces starzenia się obu materiałów wpływa na skuteczność izolacji termicznej?

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem