envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











Uzupełnienia

Vitocaldens 222-F 200System grzewczy Vitocaldens 222-F jest kompletny i zajmuje niewiele miejsca. W jednostce wewnętrznej zabudowano:

  • pompę ciepła powietrze-woda typu split z regulacją mocy za pomocą inwertera DC i elektronicznego zaworu dławiącego dla zapewnienia wysokiej efektywności przy niepełnym obciążeniu;
  • gazowy kocioł kondensacyjny z wymiennikiem ciepła Inox-Radial i modulowanym palnikiem cylindrycznym MatriX. Normowy stopień sprawności kotła dochodzi do 98% (Hs)/109% (Hj);
  • ładowany warstwowo zasobnik c.w.u. o pojemności 130 litrów.

Ta kompaktowa jednostka jest szczególnie polecana do modernizowanych instalacji grzewczych, gdyż oferowana przez nią moc grzewcza wynosi do 10,9 kW (moduł pompy ciepła) i 19 kW (moduł gazowego kotła kondensacyjnego). Dzięki dochodzącemu do 80% wykorzystaniu pompy ciepła w pracy instalacji grzewczej w cyklu rocznym, system wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. Zapewnia też bezpieczeństwo pracy – dwa źródła wytwarzania energii (pompa ciepła i kocioł).

Urządzenie samo decyduje o sposobie współpracy pompy ciepła i kotła. W danej chwili może pracować tylko moduł pompy ciepła, tylko kocioł gazowylub oba urządzenia jednocześnie. Istotnie jest, że w przypadku jednoczesnej pracy, kocioł podnosi temperaturę wstępnie ogrzanego przez pompę ciepła czynnika. Dzięki włączającemu się w szczytowym obciążeniu kotłowi kondensacyjnemu Vitocaldens 222-F zapewnia też komfort przygotowania c.w.u. Kocioł załączany jest wtedy gdy pompa ciepła nie ma wystarczającej mocy do ogrzewania wody użytkowej lub automatyka zdecydowała o wyłączeniu modułu pompy ciepła.

Urządzenie jest przygotowane do Smart- Grid i wykorzystywania własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej. Ma również zintegrowany menedżer energii, który określa automatycznie najlepszy rodzaj trybu pracy aby koszty ogrzewania były jak najniższe.

 

 

Kolektor KSG21 Premium GT 200Kolektory KSG 21 Premium GT mogą służyć m.in. do podgrzewania wody (użytkowej, basenowej) oraz wspomagania centralnego ogrzewania.
Wyróżniają się:

  • hartowaną szybą pryzmatyczną warstwą antyrefleksyjną o przepuszczalności promieni słonecznych 96%;
  • współczynnikiem absorpcji promieni słonecznych ponad 95%;
  • sprawnością optyczną 80,6% – zwiększona liczba rurek absorbera (podwójna harfa);
  • konstrukcją absorbera (miedźmiedź) – miedziana blacha absorbera łączona ultradźwiękowo z miedzianą harfą;
  • bardzo dobrą izolacją – ocieplenie dna kolektora z prasowanej wełny solarnej, izolacja boczna z opatentowanego profilu podwójnej ścianki, giętego z jednego elementu;
  • długoletnią eksploatacją i gwarancją – 10 lat gwarancji na sprawność kolektora, ponieważ wykonany jest on z bardzo trwałych materiałów, miedzi i aluminium;
  • certyfikatem Solar Keymark, gwarantującym najwyższą jakość sprawność urządzeń.



Innowacyjne rozwiązania zastosowane w kolektorze KSG 21 Premium zostały opracowane przez inżynierów firmy Galmet oraz naukowców Politechniki Wrocławskiej.
Wśród korzyści z zastosowania zestawu solarnego z kolektorami KSG 21 Premium GT warto wymienić:

  • roczną oszczędność kosztów energii do przygotowania c.w.u. – nawet do 60%;
  • możliwość wspomagania c.o.;
  • łatwy montaż;
  • gwarancję najwyższej jakości urządzeń dzięki ponad 32-letniemu doświadczeniu firmy w wytwarzaniu urządzeń grzewczych oraz posiadaniu bardzo nowoczesnej hali i linii technologicznej – kolektory wytwarzane są w najnowszej fabryce paneli słonecznych Galmet w Głubczycach na Opolszczyźnie.


 

 

W kolektorze Vitosol 300-T typ SP3B w zdecydowany sposób ograniczono proces stagnacji, zmieniając czynnik roboczy w rurze Heatpipe. Maksymalna temperatura tego kolektora wynosi tylko 160°C!

Cerapur Solar z zasobnikiem Cerapur Solar wiszący oraz Cerapur Solar Comfort stojący, ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 75 l, to gazowe kotły kondensacyjne przeznaczone do budynków wolno stojących lub szeregowych. Dzięki zastosowaniu w nich innowacyjnej technologii pomp, system zużywa mniej energii niż urządzenia z pompami bez regulacji. Największe oszczędności możliwe są jednak dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej i spalaniu przez kotły gazu tylko wtedy, gdy energia dostarczana przez system solarny jest niewystarczająca do ogrzania domu i zapewnienia c.w.u.

EasyControl – nowa aplikacja Buderus na urządzenia mobilne jest intuicyjna w obsłudze i zapewnia stały dostęp do ustawień parametrów systemu grzewczego. Pozwala śledzić dane dotyczące pracy kotła, sprawdzać temperaturę wewnątrz i na zewnątrz budynku albo uzysk solarny, jeśli w systemie są kolektory. Dzięki niej można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.


 

pi