wtorek, lipiec 16, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Rury w systemie PERFEKT System

43PERFEKTSystem to pełny, nowoczesny system przeznaczony do instalacji grzewczych – ogrzewania grzejnikowego i podłogowego oraz instalacji wodociągowych wody zimnej oraz ciepłej. W jego skład wchodzą m. in. rury wielowarstwowe oraz złączki.

6569Rury PERT-EVOH
Jednym z produktów firmy PREFEXIM jest rura z polietylenu o zwiększonej odporności na temperaturę, typu II (PERT typ II), która gwarantuje dobre właściwości użytkowe i długą eksploatację instalacji.
Użycie wysokiej jakości surowców przy produkcji rury PERT-EVOH pozwala na jej zastosowanie nie tylko do ogrzewania płaszczyznowego, ale również m.in. do podłączenia niskotemperaturowych grzejników. Do wyboru są dwie długości krążków: 200 i 600 mb. Dzięki możliwości zastosowania rozwijaków na kółkach z bębnem, montaż jest łatwy bez deformowania pętli, unika się też skręcania samej rury i tym samym ryzyka jej przewężenia. Rura PERT pokryta jest warstwą adhezyjną, a na zewnątrz ma ona powłokę antydyfuzyjną EVOH. Wymiary rury to 16x2 mm. Przepuszczalność tlenu przy 40°C jest mniejsza od 0,10 g/m3d, a chropowatość wewnętrzna wynosi 0,007 mm. Współczynnik rozszerzalności liniowej rury PERT-EVOH to 0,025 mm/m, a przewodności cieplnej 0,40 W/mK.

67Rury PERT/AL/PERT
W ofercie znajduje się również rura wielowarstwowa PERT/AL/PERT przeznaczona do pracy w instalacjach: c.o.: grzejników niskotemperaturowych i ogrzewania płaszczyznowego, ale także instalacji sprężonego powietrza oraz c.w.u. Połączenie tworzywa PERT z aluminium nadaje rurom doskonałe właściwości – mają one zalety typowe zarówno dla rur z tworzyw sztucznych, jak i rur metalowych, przy jednoczesnej eliminacji wad obu tych typów. Warstwa aluminium tworzy barierę zapobiegającą dyfuzji cząsteczek gazu.
Rury są bardzo łatwe w montażu i elastyczne – można je giąć (także na zimno) do promienia stanowiącego 5-krotność średnicy rury i zachowują one swój kształt. Mogą być użytkowane w temperaturze do 90°C, a krótkotrwale nawet do 110°C. Szacunkowy okres eksploatacji rur PERT/AL/PERT w temperaturze 0÷90°C przy ciśnieniu do 10 barów wynosi 50 lat. Rury są odporne na tworzenie się osadów i rozwój drobnoustrojów, a także na ścieranie. Dostępne są w czterech wielkościach: 16x2, 20x2, 15x2,5 oraz 32x3 mm, odpowiednio w czterech długościach krążków: 200, 100, 50 i 25 mb. w kartonie. Przepuszczalność tlenu i chropowatość wewnętrzna jest identyczna jak w przypadku rur EVOH, tak samo współczynniki rozszerzalności liniowej i przewodności cieplnej.

66RURY PEX/AL/PE
W skład systemów rurowych PERFEKTSystem wchodzi także rura wielowarstwowa PEX/AL/PE. Warstwę wewnętrzną tworzy rura z polietylenu sieciowanego PEX, warstwa środkowa antydyfuzyjna wykonana jest z aluminium, a warstwa zewnętrzna wykonana z polietylenu tworzy warstwę ochronną. Pomiędzy tymi warstwami znajdują się dwie warstwy kleju zespalające środkową rurę aluminiową z warstwami polietylenu.

68PEX/AL/PE w otulinie
Dopełnieniem systemu jest rura PEX/AL/PE w otulinie wykonanej z pianki polietylenowej laminowanej na zewnątrz folią PE w kolorze czerwonym lub niebieskim o grubości 6 mm. Otulina służy jako warstwa izolacyjna, do przewodów przesyłowych wody ciepłej i zimnej w budownictwie, także do montażu podtynkowego. Dodatkowo w związku z blokadą dyfuzji pary wodnej, rura jest zabezpieczona przed skraplaniem się na jej powierzchni pary wodnej. Dodatkowo otuliny są zabezpieczone folią PE w kolorze czerwonym lub niebieskim, co chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem zaprawy cementowowapiennej. Otulina dodatkowo tłumi drgania.

Aby stworzyć komplety system rurowy należy rury ze sobą łączyć, w związku z tym w skład systemu wchodzą jeszcze złączki skręcane i zaprasowywane, które zapewniają możliwość tworzenia różnorodnych instalacji w budownictwie przez zapewnienie rożnych typów i rodzajów złączek. Firma PERFEXIM jako producent systemu rurowego tworzonego z elementów wchodzących w skład oferty udziela 10-letniej gwarancji na instalacje wykonane w systemie PEREKTSystem.
44

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem