niedziela, maj 19, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Repowermap – europejska mapa poświęcona promocji energii ze źródeł odnawialnych i efektywności energetycznej

Repowermap.org jest inicjatywą non-profit rozpoczętą w 2008 roku, wspieraną obecnie przez Unię Europejską w ramach programu Inteligentna Energia dla Europy. W inicjatywie tej uczestniczą organizacje z sektora publicznego i prywatnego z kilkunastu krajów. Koordynatorem projektu w Polsce jest Instytut Energetyki Odnawialnej.

Repowermap.org jest ogólnoeuropejską inicjatywą szerokiej sieci organizacji, instytucji regionalnych i lokalnych oraz przedsiębiorstw energetycznych. Ideą projektu jest stworzenie interaktywnej mapy, umożliwiającej udostępnienie źródła informacji na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej poprzez dodawanie przykładów zastosowań takich systemów przez dostawców technologii, instalatorów lub operatorów konkretnych instalacji.

 

 

Na mapie wprowadzane są konkretne przykłady instalacji odnawialnych źródeł energii, budynków efektywnych energetycznie oraz lokalizacje producentów, instalatorów i dystrybutorów poszczególnych systemów OZE. Dobrze opisane i zilustrowane przykłady ułatwiają wymianę informacji między dostawcami technologii a potencjalnymi inwestorami, a także mają na celu promowanie ekologicznego i innowacyjnego wizerunku społeczności lokalnych oraz inspirowanie innych do podjęcia inwestycji.

Jeżeli jesteś właścicielem instalacji OZE lub budynku efektywnego energetycznie czy też twoja firma dostarcza takie rozwiązania, podziel się tym z innymi i dodaj własne przykłady na mapie Repowermap.org

Krajowa strona internetowa projektu:
http://www.ieo.pl/pl/projekty/539-repowermap-europejska-mapa-powicona-promocji-energii-ze-rode-odnawialnych-i-efektywnoci-energetycznej.html

Strona internetowa projektu:
http://www.repowermap.org/

 

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem