piątek, maj 24, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

System Sanpress w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Tegoroczne prace remontowe w Pałacu na Wyspie objęły również instalację wody zimnej. Piony i poziomy zostały wykonane w systemie Sanpress firmy Viega, składającym się z rur ze stali odpornej na korozję i zaprasowywanych złączek z brązu (z profilem SC-Contur) o śr. od 22 do 54 mm.


O wyborze tego systemu zadecydowały: niezawodność, trwałość i zapewnienie wysokich parametrów higieny wody pitnej. W obiektach zabytkowych te cechy mają szczególne znaczenie, gdyż każda awaria groziłaby trudnymi do oszacowania szkodami.

Połączenie w instalacji wody użytkowej rur ze stali nierdzewnej 1.4521 i kształtek z brązu sprzyja wytworzeniu ochronnej warstwy katodowej na wewnętrznej powierzchni przewodów. Zwiększa to odporność na chlorki, których zawartość w wodzie z Wodociągu Centralnego jest bardzo wysoka. Dodatkową zaletą materiału, z którego wyprodukowano rury jest niski współczynnik rozszerzalności cieplnej, wynoszący 0,0108 mm/mK. Szew na rurach wykonano za pomocą spawania laserowego bez dodatków stopowych.

System Sanpress został już zastosowany także w takich obiektach, jak: Zamek Królewski i Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Ostrogskich w Warszawie.

 

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem