piątek, kwiecień 26, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

System rur wielowarstwowych Viega Smartpress

17Viega Smartpress to innowacyjny system rur wielowarstwowych z metalowymi złączkami, przeznaczony do instalacji wody użytkowej i grzewczej. Nowoczesna technologia zaprasowywania oraz unikalne zalety montażowe sprawiają, że coraz więcej wykonawców i inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy trzeba prowadzić prace w użytkowanych już budynkach.

Złączki zaprasowywane Viega Smartpress z brązu i stali nierdzewnej nie mają o-ringu. Odpada zatem konieczność czasochłonnej kalibracji końców rur. Również sama technika zaprasowywania na zimno, znacznie przyspiesza montaż i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy. 

18To duży atut, kiedy musimy wymienić lub wyremontować instalację w zamieszkanym budynku. Eliminujemy ryzyko uszkodzenia ścian i wyposażenia pomieszczeń, a dzięki znacznemu skróceniu czasu prac instalacyjnych, remont jest mniej uciążliwy dla użytkowników obiektu.
Doskonałym przykładem wykorzystania zalet systemu Smartpress są stare domy górnicze w Brzeszczach, które zostały niedawno podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Do tej pory mieszkańcy używali tradycyjnych pieców kaflowych. Nowe instalacje grzewcze oraz ciepłej wody użytkowej wykonano w systemie Smartpress, wykorzystując rury wielowarstwowe i metalowe złączki o wymiarach od 16 do 50 mm. Większe średnice od 32 do 50 mm zostały użyte do montażu wymiennikowni i węzłów pomiarowych w lokalach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu systemu firmy Viega, mieszkańcy stuletnich familoków mogą korzystać z ekonomicznych i bezpiecznych instalacji wody użytkowej i grzewczej.
19Charakterystyczne dla złączek Smartpress są odporne na duże obciążenia korpusy z PPSU. Założona
na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Najważniejszą zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest możliwość uzyskania cienkiej ścianki kształtki, a tym samym zmniejszenie strat ciśnienia na złączkach. W przypadku standardowych złączek zaprasowywanych do rur wielowarstwowych, wykonanych z mosiądzu, otwór jest tworzony przez wiercenie, tworząc prostokątne zmiany kierunku przepływu. Uszczelnienie o-ringowe powoduje konieczność pogrubienia ścianki kształtki, czego konsekwencją są duże straty ciśnienia.
20Miejsca zmiany kierunku przepływu w korpusie podstawowym złączek Viega Smartpress mają kształt optymalny dla przepływu. Charakteryzują się więc bardzo niskim współczynnikiem oporu miejscowego. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowaniainstalacji możemy przyjąć mniejszą średnicę przewodów. Pozwala to na wyraźne obniżenie kosztów materiałowych. Dodatkowo dzięki mniejszej średnicy można zagwarantować krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kurka oraz większe rezerwy przy szczytowym zużyciu.

21

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem