piątek, kwiecień 26, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

PURMO System rurowy Cleverfit Axial

19Jedną z nowości ostatnich targów INSTALACJE był system rurowy Cleverfit Axial. Główną zaletą systemu wszechstronność. Znajduje on zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza oraz wody deszczowej. W skład systemu wchodzą pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32 mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń.

Rury wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, usieciowanego strumieniem elektronów i mają barierę antydyfuzyjną EVOH, która przeciwdziała wnikaniu tlenu do instalacji centralnego ogrzewania oraz korozji elementów metalowych. Mają zdolność powrotu do kształtu wyjściowego przy złamaniu poprzez podgrzanie do temperatury ok. 130°C. i nie zmieniają właściwości chemicznej wody, która płynie w instalacji.
Rury łączone są za pomocą złączek z polifenylosulfonu (PPSU) z nasuwanym pierścieniem odznaczają się wytrzymałością na naprężenia i uderzenia oraz odpornością na ekstremalne temperatury (do 180°C) i odkładanie osadów. Gwarancją poprawności wykonanego połączenia jest technologia Click-Hit. Uzupełnieniem systemu są złączki mosiężne gwintowane oraz hybrydowe (jak np. kolanko naścienne).
System Cleverfit Axial marki Purmo zapewnia bezawaryjną pracę instalacji przez co najmniej 50 lat i podlega ubezpieczeniu do 1 000 000 euro.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem