envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

baner

Konferencje

FIRE1Już 5 grudnia odbędzie się coroczny Kongres Pożarnictwa FIRE ŁÓDŹ 2019. Wydarzenie to od lat cieszy się uznaniem wielu podmiotów i instytucji w branży. Jest ono miejscem spotkań profesjonalistów, ekspertów, specjalistów, projektantów, architektów, generalnych wykonawców inwestycji, inwestorów sektora przemysłu, budownictwa komercyjnego i użyteczności publicznej, ale także rynku hal i magazynów produkcyjnych.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła zaprasza architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką domu plus energetycznego na bezpłatne szkolenie. Tematem wiodącym szkolenia jest "Dom plus energetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?"

plakat
Termin: 07.11.2019 godz. 11:00
Szkolenie on-line: wymagana rejestracja
Prowadzący szkolenie: Paweł Lachman
Tytuł prezentacji: Dom plus energetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?

Program szkolenia:
• Jak zaprojektować dom jednorodzinny, w którym koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia oraz energii elektrycznej wynoszą około 200 zł rocznie?
• Jak dobrać elementy wyposażenia technicznego do „Domu bez rachunków”?
• Na co zwrócić uwagę od strony projektowej?
• Przykłady budynków plus energetycznych w Polsce

Informacja o webinarium: http://bit.ly/2nXmvMb
Rejestracja na webinarium pod linkiem: http://bit.ly/2MMa4eo

* Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rejestracji na webinarium, ponieważ na jego podstawie będą wystawiane i wysyłane certyfikaty.
** Po zakończonym szkoleniu w ciągu 14 dni zostanie wysłany drogą mailową certyfikat uczestnictwa. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

Pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[Źródło: PORT PC]

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. PORT PC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.
Więcej informacji na stronie: www.portpc.pl

4015 września, na spotkaniu dyskusyjnym zorganizowanym przez Forum Energii, został zaprezentowany raport Małymi krokami do wielkich zmian. W raporcie Forum Energii przeanalizowało zapisy Pakietu „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” i ich konsekwencje dla Polski. Autorzy raportu i goście spotkania dyskutowali m.in. o tym, czy pakiet uzdrowi polską energetykę i da jej impuls do rozwoju. Jak na zmianach może skorzystać odbiorca energii?

„Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” to zestaw ośmiu dyrektyw i rozporządzeń. Określają one parametry nowego modelu energetyki w UE zwanego unią energetyczną. Negocjacje trwały przez ostatnich kilka lat i zakończyły się w grudniu 2018 r. Polska aktywnie w nich uczestniczyła i zaakceptowała zmiany.

PZITSPonad 350 uczestników wzięło udział w Warsztatach pracy projektanta i rzeczoznawczy instalacji i sieci sanitarnych, które odbyły się w dniach 3-4 października 2019 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia było Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Uczestnikami byli specjaliści z branży sanitarnej oraz studenci, doktoranci, pracownicy naukowi uczelni. I edycja Warsztatów odbyła się w 2016 r.

Patronat honorowy nad Warsztatami objął Minister Inwestycji i Rozwoju oraz REHVA - Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations, jak również Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

29 sierpnia w Katowicach odbyło się seminarium „OZE w Przedsiębiorstwach Wod-Kan” zorganizowane przez firmę CBE Polska. Jego głównym celem było zebranie polskich liderów branży wodno-kanalizacyjnej, aby przedstawili swoje inwestycje w odnawialne źródła energii.OZE

seminariumWraz z postępem technologicznym, coraz szerzej realizowane są inwestycje z zakresu automatyzacji różnego rodzaju procesów produkcyjnych. Monitorowanie i sterowanie z użyciem przestarzałych metod jest nieekonomiczne, dlatego tradycyjne lampki, wskaźniki i sygnalizatory coraz częściej ustępują miejsca wizualizacjom komputerowym, które pozwalają sterować całymi procesami w czasie rzeczywistym. Z pomocą nadchodzą: aparatura kontrolno-pomiarowa, oprogramowania sterujące i systemy informatyczne, dzięki którym wspomniane czynności można wykonywać w wydajniejszy sposób, łatwiej jest również kierować całym procesem. Stosowanie takich rozwiązań ułatwia bieżące zarządzanie i kontrolę operatorom zespołów koordynujących.

41Konstrukcja to ważny element każdej instalacji fotowoltaicznej i dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze producenta, przekonać się o ofercie jaka jest obecna na rynku. Taką okazją będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy, które już w dniach 10-11.09.2019 zaprezentują Państwu między innymi szeroką ofertę producentów konstrukcji fotowoltaicznych.


 

pi