envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

ok PI baner PI 30 lat

Advertisement


Bezdotykowa armatura sanitarna już na dobre zagościła w przestrzeniach publicznych. Rosnąca popularność takich rozwiązań spowodowała potrzebę stworzenia baterii, które łączą przystępność cenową z najwyższymi właściwościami użytkowymi, jak: łatwość montażu, odporność mechaniczna, niezawodność działania i oszczędne zużycie wody. Wszystkie te cechy posiadają baterie umywalkowe MODUS E z oferty firmy SCHELL.1 12

Bezdotykowa armatura stała się już obowiązującym standardem w toaletach publicznych, gdyż eliminuje potrzebę dotykania obudowy i w ten sposób zapewnia maksymalną higienę. Z punktu widzenia użytkowego musi być jednak bezawaryjna, maksymalnie odporna na uszkodzenia mechaniczne i komfortowa w obsłudze. Instalatorzy oczekują natomiast prostoty montażu i łatwości serwisowania, a jednocześnie chcą oferować opłacalne ekonomicznie rozwiązania, które pozwolą spełnić nawet najbardziej wysublimowane wymagania inwestorów.
2 12! Firma SCHELL, rozpoczynając prace projektowe nad linią baterii MODUS E, podjęła wyzwanie stworzenia armatury oferującej najwyższe walory użytkowe i estetyczne w połączeniu z ekstremalną trwałością, a wszystko to przy atrakcyjnej cenie.

W efekcie powstała nowoczesna armatura cechująca się intuicyjną obsługą, solidnością wykonania i dużym zróżnicowaniem wariantów. Baterie są dostępne w trzech odmianach stylistycznych i konstrukcyjnych:

  • MODUS E,
  • MODUS E Trend,
  • wylewek naściennych na wodę zmieszaną.

Prostota formy, praktyczność montażu, trwałość oraz najniższy na rynku przepływ wody na poziomie nawet 1,33 l/ min powodują, że rozwiązania te wyznaczają nowe trendy w swojej kategorii.

Baterie do szerokiego zastosowania – MODUS Trend E
Modele z linii MODUS Trend E charakteryzują się uniwersalnym, solidnym wyglądem pasującym do większości wnętrz toalet publicznych. Ich korpus został wykonany z wysokogatunkowego mosiądzu w procesie odlewu, dlatego jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Niezawodny moduł elektroniczny jest dobrze chroniony w specjalnej komorze wewnątrz obudowy baterii, a sensor został zabezpieczony przed celową blokadą, np. poprzez zaklejenie. Armatura SCHELL MODUS zapewnia korzyści finansowe, ze względu na niską objętość przepływu wody na poziomie 3 l/min w standardzie. Stosując specjalny perlator, parametr ten można dodatkowo obniżyć do minimalnej wartości 1,33 l/min.4 12W ten sposób rozwiązanie to wpisuje się doskonale w założenia zrównoważonego budownictwa i może stanowić dodatkowy atut podczas certyfikacji budynku w systemach LEED czy BREEAM.5 12W zależności od rodzaju budynku czy instalacji można wybrać wariant z mieszaczem w formie dźwigni na boku obudowy lub na wodę zmieszaną. Oprócz wykonań z zasilaniem sieciowym, dostępne są także modele na baterie alkaliczne, dzięki czemu rozwiązanie to może być stosowane nie tylko w budynkach nowych, lecz także modernizowanych. Dodatkowym atutem są także:

  • funkcja oszczędzania energii podczas bezczynności
  • oraz zabezpieczenie przed błędną biegunowością, które zapewnia wysoką niezawodność instalacji.

MODUS E – oszczędzanie z klasą
Wszędzie tam, gdzie trwałość i oszczędność jest równie ważna jak elegancki design, doskonałe zastosowanie znajdzie bateria MODUS E. Armatura zwraca uwagę charakterystyczną, ściętą wylewką o subtelnym wyglądzie. Jej obudowę o specjalnie wyprofilowanym kształcie jest łatwo utrzymać w czystości. Tak samo jak wszystkie baterie z linii MODUS została ona wykonana z mosiądzu najwyższej jakości oraz z wykorzystaniem niezawodnego osprzętu elektronicznego. Precyzyjny mechanizm uruchamiania na podczerwień oraz specjalny perlator pozwalają zmniejszyć zużycie wody do minimum, co ma znaczenie zwłaszcza w łazienkach, z których na co dzień korzysta wiele osób. Bateria jest również dostępna w wersji z mieszaczem lub na wodę zmieszaną, dzięki czemu można wybrać najlepiej dopasowane rozwiązanie.

Maksymalną higienę zapewnia dodatkowa funkcja przepłukiwania antystagnacyjnego. Bateria uruchamia się po 24 godzinach od ostatniego użycia, zapobiegając zastojom wody i namnażaniu się drobnoustrojów w wewnętrznej instalacji.

Ekstremalnie wytrzymała i elegancka – MODUS E HD-K
MODUS E HD-K to bateria naścienna o charakterystycznej, minimalistycznej formie odpornej na wszelkie akty wandalizmu. Solidna wylewka została wykonana z dbałością o każdy szczegół – z wysokogatunkowego chromowanego mosiądzu, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała i odporna na akty wandalizmu nawet w wymagających zastosowaniach. Na końcu korpusu został umieszczony dyskretny sensor podczerwieni, co chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem. Bateria jest uruchamiania bezdotykowo, po umieszczeniu dłoni w zasięgu sensora, który można skalibrować w zakresie od 2 do 13 cm.

3 12W zależności od wymagań można wybrać model o długości 187 lub 230 mm. Dwa warianty pozwalają na indywidualne dopasowanie rozwiązania do wymogów montażowych i rozmiarów umywalki.

Pomimo minimalistycznego wyglądu, armatura MODUS E HD-K kryje w sobie wszystkie charakterystyczne dla serii elektronicznych rozwiązań SCHELL MODUS E inteligentne funkcje zapewniające trwałość i oszczędność, włącznie z opcją przepłukiwania antystagnacyjnego i automatycznego zamknięcia wody w przypadku celowej blokady sensora.6 12


 

pi