envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


59aW Europie obserwujemy renesans rynku kolektorów słonecznych za sprawą ich coraz częstszego wykorzystania ponad standardowe przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te sprawdzają się również przy wspomaganiu ogrzewania budynków i wytwarzania ciepła procesowego w przemyśle, ale też w sieciach ciepłowniczych.

W reakcji na symptomy odbudowywania rynku kolektorów słonecznych i możliwe coraz szersze ich stosowanie w ogrzewnictwie – jako efektywnego, relatywnie taniego i „zielonego” źródła energii, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych przygotowało obszerny poradnik dotyczący możliwości praktycznego wykorzystania kolektorów słonecznych do całorocznego ogrzewania budynków mieszkalnych.

Zalecenia i praktyczne przykłady
W poradniku „Minimalizacja kosztów ogrzewania w praktyce. Czy można ogrzać dom ciepłem słonecznym?” znajdziemy szereg przydatnych informacji na temat tzw. domów słonecznych, standardów energetycznych, możliwości renowacji budynków w tym zakresie czy też aspektów technicznych wykonania instalacji. Zaprezentowano w nim również przykłady funkcjonowania domów słonecznych, które zostały zrealizowane, odnosząc to m.in. do komfortu użytkowego i kosztów eksploatacji.

Kolejne poradniki
Obecnie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych przygotowuje kolejne dwa poradniki ‒ informatory. Będą one dotyczyć możliwości wykorzystania kolektorów słonecznych przy wytwarzaniu ciepła procesowego oraz w sieciach ciepłowniczych.

Poradnik jest do pobrania: tutaj


 

pi