envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

9Powietrzne pompy ciepła sprzedają się coraz lepiej i wydaje się, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale jak najbardziej pozytywny trend. Technologia stosowana w pompach ciepła powietrze-woda jest coraz bardziej efektywna i dostępna cenowo.

Na coraz większe zainteresowanie odpowiada coraz bogatsza oferta rynkowa, przy czym należy zaznaczyć, że oferowane urządzenia nie są bliźniaczo podobnymi konstrukcjami, mimo że dane na papierze prezentują się niemal identycznie. Jak więc wybrać najlepsze urządzenie dla siebie? Zobaczmy czym na ich tle odznacza się najnowsza pompa ciepła EDEL marki Auer.

8EDEL
Prezentowane urządzenie to podgrzewacz wody użytkowej zintegrowany z pompą ciepła, popularnie nazywany pompą ciepła do c.w.u. EDEL zapewnia zupełnie niezależne podgrzewanie wody użytkowej, co jest szczególnie ważne poza sezonem grzewczym, kiedy nie jest potrzebne funkcjonowanie kotła. Najważniejsze są jednak cechy, które wyróżniają pompę ciepła EDEL na tle innych konstrukcji, zwłaszcza tych powstających w Chinach.

Zalety nie do pobicia
Pierwsza z zalet pompy ciepła EDEL to zastosowanie nowoczesnych kompresorów oraz propanu jako czynnika chłodniczego. Propan jest bardzo wydajnym nośnikiem ciepła, co w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność pompy w każdych warunkach pogodowych. Mimo że przy wyższych temperaturach powietrza wszystkie niemal urządzenia wykazują podobną, wysoką sprawność, to dla nas najważniejsze jest to, jak pompa ciepła pracuje przy niskich temperaturach, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na ciepłą wodę.
Wtedy właśnie ujawnia się przewaga pompy ciepła marki Auer. EDEL pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego już od temperatury -12°C, czyli przy temperaturze, w której urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy -7°C na zewnątrz woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła. EDEL gwarantuje wysoki współczynnik sprawności COP do 3,3 wg zaostrzonej normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki praktycznie w całym zakresie temperatur. Dla użytkownika oznacza to znaczne oszczędności. Zaletą tej konstrukcji jest zastosowanie spiralnego wymiennika ciepła, który umożliwia podłączenie dodatkowego źródła ciepła oraz możliwość współpracy urządzenia z systemem fotowoltaicznym.

Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody. INOX 316L to materiał o podwyższonej odporności na korozję w środowiskach agresywnych, który gwarantuje trwałość urządzenia.
Tak jak inne pompy ciepła marki Auer, EDEL klasyfikuje się w najwyższej klasie energetycznej. Auer oferuje obecnie jedne z najlepszych pomp ciepła dostępnych na polskim rynku. Warto zdecydować się na najwyższą jakość, tym bardziej, że cena sprzyja takiemu wyborowi.

Artykuł promocyjny


 

pi