envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaZnana już jest lista finalistów, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Montażu oraz o Mercedesa Citan. Wielki Finał IV Mistrzostw Polski Instalatorów odbędzie się w Poznaniu podczas targów INSTALACJE 2014, w dniach 8-11 kwietnia 2014 r.


Za nami 32 spotkania eliminacyjne ROADshow, które odbyły się w: Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu, Pile, Zielonej Górze, Gorzowie, Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Gdyni, Olsztynie, Bydgoszczy, Białymstoku, Warszawie, Regułach (Michałowicach), Mińsku Maz., Tomaszowie Maz., Łodzi, Skierniewicach, Płocku, Lubinie, Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Krakowie, Tarnowie, Bielsku-Białej, Przyszowicach, Katowicach, Lublinie i Kielcach.

Eliminacje polegały na wykonaniu, zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, prac monterskich – przykręcaniu, regulacji, montażu oraz przeprowadzeniu próby ciśnieniowej. Bardzo ważna była dokładność, fachowość i szybkość, które decydowały o zwycięstwie.

1000 osób wzięło udział w rywalizacji – walczyli zarówno panowie, jak i panie. Zawodom towarzyszyła prawdziwie sportowa atmosfera, uczestnicy dopingowali siebie nawzajem, a emocje rosły wraz ze startem kolejnego zawodnika.

Poznaniu wystartował aktualny Mistrz Polski Instalatorów 2012, Waldemar Jackowski i wyśrubował czas na 2.26.84! Ten wynik podziałał na innych uczestników jak płachta na byka!. Wielu zawodników poprawiało swój wynik przychodząc na kolejne spotkanie, ponieważ Regulamin dopuszczał pięciokrotny start w eliminacjach. Rekordowy wynik padł 3 września 2013 r. podczas eliminacji we Wrocławiu, wykonanie zadania Mikołajowi Zychowiczowi zajęło zaledwie dwie minuty (2:02:00)!

Radość, owacje, oklaski i upominki dla uczestników – tak kończyły się spotkania w 32 miastach Polski. Z każdej eliminacji do finału zakwalifikowało się 3 najlepszych instalatorów, a wszyscy otrzymali medale, pamiątkowe upominki, zaproszenie na targi INSTALACJE 2014. Dodatkowo zwycięzca każdej eliminacji otrzymał możliwość tygodniowych testów i użytkowania Mercedesa Citan.

Wszyscy uczestnicy ROADshow zgodnie stwierdzili, że wspaniale spędzili czas w towarzystwie kolegów z branży oraz Partnerów ROADshow: Afriso, Vogel&Noot, Mercedes Benz, Grundfos, Rehau, Brötie Heizung, Bims Plus oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Miła atmosfera, rywalizacja sportowa sprzyjały nie tylko nawiązywaniu koleżeńskich kontaktów, ale i prowadzeniu fachowych rozmów i dyskusji. Zawodnicy i kibice chętnie oglądali eksponowane przez Partnerów ROADshow rozwiązania techniczne i to co najcenniejsze dla obu stron – wymieniali uwagi i dzielili się swoim doświadczeniem.

Kto wygra IV Mistrzostwa Polski Instalatorów? Kto zdobędzie tytuł Mistrza Montażu? Czy padnie nowy rekord? Kto otrzyma Mercedesa Citan? Wszystko okaże się podczas Wielkiego Finału Mistrzostw Polski Instalatorów na targach INSTALACJE 2014. Honor, prestiż, duma i Mercedes Citan – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Mistrza Montażu! Warto być w Poznaniu.

Relacja filmowa z ROADshow oraz więcej informacji na www.instalacje.mtp.pl.

 

 


 

pi