envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementRotensoJakie są procedury związane ze staraniami o zgodę na montaż klimatyzacji w budynku zabytkowym? Czy zawsze potrzebna jest zgoda konserwatora i czy jej brak oznacza koniec starań o zapewnienie komfortu termicznego lokalu użytkowego? ‒ Odpowiedzi na te, i inne pytania będzie można poznać podczas szkolenia: „Systemy klimatyzacji spełniające wymagania ochrony konserwatorskiej dla modernizowanych budynków zabytkowych”, które odbędzie się 22 września br. w siedzibie firmy Thermosilesia w Rudzie Śląskiej z udziałem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W dużych miastach hotele i restauracje na starówce przyciągają tłumnie turystów. Dzięki renowacji, przestronne i dobrze doświetlone wnętrza w kamienicach mogą zachwycać elegancją i rozmachem. To niewątpliwe zalety mieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej w zabytku. Jednak obecni i przyszli właściciele takich nieruchomości muszą się liczyć z istotnymi ograniczeniami podczas modernizacji.

Planując adaptację, nie wolno bowiem ingerować w wygląd elewacji powodując zmianę charakteru zabytkowego budynku. Dlatego też montaż tradycyjnego systemu klimatyzacji bywa niemożliwy. ‒ Więcej o szczególnych uwarunkowaniach związanych z modernizacją budynków zabytkowych opowie 22 września br. Łukasz Konarzewski, Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, gość honorowy szkolenia organizowanego przez firmę Thermosilesia, będącej właścicielem marki Rotenso i dedykowanego zabytkom systemu Rotenso RVF V- Stage.

Jako dostawcy rozwiązań z zakresu systemów klimatyzacji często otrzymywaliśmy zapytania ze strony instalatorów, projektantów, a także samych inwestorów, którzy poszukują sposobu na zapewnienie stabilnych warunków termicznych w zabytkowych lokalach, niezbędnych z jednej strony z uwagi na komfort przebywających lub pracujących w nich osób, a z drugiej ‒ dla utrzymania samego obiektu w dobrym stanie. W odpowiedzi na sygnalizowane trudności stworzyliśmy system RVF V-STAGE Rotenso. Intencją szkolenia jest promowanie tego nowatorskiego systemu przeznaczonego do modernizacji budynków w zwartej, zabytkowej zabudowie, która nie powala na montaż agregatu skraplającego na elewacji czy dachu – wyjaśnia prowadzący szkolenie Sylwester Stafiej, Dyrektor Systemów Klimatyzacji THERMOSILESIA.

Szczegóły szkolenia:
‒ Termin: 22.09.2021 r. (środa)
‒ Czas trwania: 9:00 – 12:00
‒ Miejsce: siedziba Thermosilesia w Rudzie Śląskiej, ul. Szyb Walenty 16
‒ Organizator: Thermosilesia Sp. z o. o. Sp. k.
‒ Koszty udziału: Bezpłatne
‒ Sposób rejestracji: https://news.thermosilesia.pl/systemy-klimatyzacji-w-budynkach-zabytkowych/

Agenda szkolenia:
‒ Wprowadzenie
‒ Procedury związane z uzyskaniem zgody na montaż klimatyzacji w budynku zabytkowym
‒ Budowa i zasada działania modelowego układu VRF
‒ System Rotenso RVF V– Stage dla zabytków, możliwości wykorzystania, budowa, zasada działania

Patronat medialny: Polski Instalator, Rynek Instalacyjny, portal HVACR.pl, Fachowy Instalator


 

pi