envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

Tomasz TrusewiczRozmowa z Tomaszem Trusewiczem, dyrektorem Stowarzyszenia Polska Wentylacja

– Jubileuszowa, 15 edycja Targów Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja obędzie się w dniach 7-8 marca br. Jakie jest zainteresowanie Forum w tym roku?


– Co roku wydarzenie branżowe, jakim jest Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno samych wystawców, jak i zwiedzających. Liczymy, że liczba odwiedzających będzie zbliżona do ubiegłorocznej edycji targów, która od wieloma względami okazała się rekordowa, i w której udział wzięło 6000 specjalistów branżowych. Cały rok pracujemy nad jeszcze większą rozpoznawalnością marki naszych targów, co przekłada się z roku na rok na wzrost liczby gości. Podobnie jest z wystawcami. Nie zamknęliśmy jeszcze listy wystawców, ale wszystko wskazuje na to, że ich ostateczna liczba będzie co najmniej taka sama jak w poprzedniej edycji, w której zaprezentowało się ponad 170 firm. Listę wystawców, która jest na bieżąco aktualizowana, można śledzić na stronie internetowej www.forumwentylacja.pl. Targi na pewno się powiększają. Już dziś możemy się pochwalić tym, że zwiększyła się nam powierzchnia wystawy. Mamy więc kolejny rekord.


– Jakie wydarzenia będą towarzyszyły tegorocznemu Forum?


– Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja to nie tylko impreza targowa, ale przede wszystkim spotkanie całej naszej branży w jednym czasie i miejscu. Zależy nam bardzo na rozszerzaniu formuły spotkania, dlatego też targom towarzyszy szereg równoległych wydarzeń, w tym: seminaria eksperckie, warsztaty projektanta, warsztaty chłodnicze, warsztaty CAD oraz tzw. Strefa Instalatora, Arena Technologii czy Konkurs Najciekawszy Produkt.


– Odwiedzający mają zatem w czym wybierać.


– Jak najbardziej. Podczas dwóch dni imprezy każdy odwiedzający targi będzie mógł wziąć udział w specjalistycznych seminariach. Ich tematyka została podzielona na bloki tematyczne, takie jak: prawo: najnowsze zmiany w przepisach, nowe normy i wytyczne; technika: energooszczędność i komfort instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych; bezpieczeństwo: wentylacja pożarowa – przepisy, wytyczne, praktyczne zastosowania, a także wentylacja naturalna i technika kominowa. Szczegółowy program seminariów znajdzie się wkrótce na naszej stronie internetowej. W tym roku będziemy także kontynuować możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych w Strefie Instalatora. Do udziału zapraszamy branżystów, instalatorów systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia oraz wszystkich gości zainteresowanych praktycznymi i technicznymi aspektami. Posługując się swoimi umiejętnościami, będzie można w Strefie Instalatora wypróbować rozmaite rozwiązania techniczne. Ciekawie zapowiadają się także praktyczne warsztaty tematyczne, a mianowicie: warsztaty projektanta, podczas których przedstawione zostaną instalacje nominowane do nagrody PASCAL 2017, warsztaty chłodnicze – z wykładami i konsultacjami dla serwisantów, a także warsztaty CAD – obejmujące wykłady i prezentacje oraz dające możliwość poznania tajników programów komputerowych służących do projektowania instalacji. Z kolei w ramach Areny Technologii – specjalnej strefy prezentacji – producenci okażą swoje urządzenia z zakresu klimatyzacji – systemy VRF oraz z zakresu wentylacji – wentylatory oddymiające. Udział w prezentacji weźmie kilkudziesięciu producentów, a pełną listę urządzeń będzie można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Tradycyjnie, wszyscy odwiedzający targi będą mogli oddać swój głos w Konkursie Najciekawszy Produkt 2017. Głosować będzie można w kategoriach wentylacja oraz klimatyzacja, a każdy oddany głos będzie premiowany upominkiem z logo targów. Wszystkie osoby, które wezmą udział w głosowaniu, mogą też wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.


– Co nowego przewidują Państwo w tym roku?


– Rok 2017 będzie szczególny w historii naszego wydarzenia. Od pierwszej edycji Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, która odbyła się w 2003 r., mija równo 15 lat. Z tej okazji zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających szykujemy niespodzianki. Dla wszystkich naszych gości, którzy byli na I edycji targów w 2003 roku, mamy bezpłatne zaproszenia na wszystkie wydarzenia targowe. Aby je otrzymać, należy się z nami skontaktować pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której znajdują się wszelkie informacje dotyczące targów, rejestracji, dojazdu oraz wydarzeń towarzyszących.

Do zobaczenia 7-8 marca w Warszawie.
 


Rozmawiała: Wioleta Putko


 

pi