envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Centrala wentylacyjna może zapewniać nie tylko dokładne oczyszczenie dostarczanego powietrza, ale też optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Utrzymanie tych warunków i sprawności działania centrali gwarantuje regularna wymiana oryginalnych filtrów Zehnder.9

10Nasze zdrowie i samopoczucie zależy m.in. od jakości powietrza w otoczeniu, na co jeszcze mocniej zaczęliśmy zwracać uwagę w czasie pandemii, kiedy przebywanie w pomieszczeniach domowych uległo znacznemu wydłużeniu. Jednym z istotnych parametrów powietrza wewnętrznego jest jego wilgotność, wpływająca również na odczucia temperaturowe. Krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ERV (entalpiczny), który można zastosować w systemach wentylacyjnych Zehnder, umożliwia przekazywanie energii cieplnej oraz wilgoci pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. W ten sposób zimą pozwala odzyskiwać nawet 70% wilgoci z powietrza wywiewanego, czego efektem jest realny (i pożądany) wzrost wilgotności w pomieszczeniach o około 10%. Natomiast w okresie letnim następuje wymiana wilgoci w kierunku od powietrza nawiewanego do wyrzucanego, a do pomieszczeń trafia powietrze odpowiednio osuszone. Zapewnia to nie tylko doraźny komfort użytkowników, ale też chroni wyposażenie domu, np. przed rozwojem pleśni i innych grzybów. Warto dodać, że wymienniki ERV firmy Zehnder zbudowane są z materiału, który jest odporny na osiadanie i przenikanie bakterii oraz grzybów, nie przepuszczają zapachów, a do tego można je czyścić wodą.

11Świeże powietrze priorytetem
Chcąc zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach, nie można zapominać o kluczowej roli filtrów w centralach wentylacyjnych. Człowiek, wdychając w ciągu doby około 15 kg powietrza, dostarcza przy okazji do płuc i układu krwionośnego rozmaite mikroskopijne zanieczyszczenia, które mogą powodować nie tylko zaburzenia snu czy spadek sprawności i koncentracji, ale też znacząco zwiększać ryzyko alergii, astmy i innych chorób. Dlatego warto stosować najwyższej jakości oryginalne filtry, gwarantujące eliminację tych zanieczyszczeń, a następnie – dbać o ich regularną wymianę.

Oryginalne filtry Zehnder, wykorzystywane m.in. w centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Q (350/450/600), spełniają wymogi najnowszej normy: ISO 16890. Oprócz efektywnej separacji z powietrza drobnego pyłu, pyłków i innych cząsteczek, zapewniają zrównoważoną, sprawną i energooszczędną pracę systemów wentylacyjnych. Cechuje je również dłuższa żywotność w porównaniu z filtrami konwencjonalnymi, a do tego znacznie niższy poziom emisji hałasu podczas pracy jednostek wentylacyjnych. Pozwalają zatem zapewnić wysoki poziom zadowolenia klientów i jednocześnie relatywnie niskie koszty eksploatacji systemu.

12Sklep z oryginalnymi filtrami
Wdrożenie nowej, europejskiej platformy e-zakupowej z filtrami Zehndera niewątpliwie znacząco ułatwi zakup oryginalnych filtrów do rekuperacji. Obecnie są one dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Z e-sklepu można skorzystać pod adresem: https://filtershop.zehnder-indoorclimate.solutions lub klikając link bezpośrednio na stronie: www.zehnder.pl.


 

pi