Drukuj
Nadrzędna kategoria: Artykuły tematyczne

69Nowoczesne domy jednorodzinne są dziś często wyposażone w systemy centralnej wentylacji. Są wręcz podstawowym elementem nowych budynków pasywnych i energooszczędnych, bo doskonale wpisują się w ich potrzeby.

Każdy z nas docenia świeże i czyste powietrze. Na zewnątrz o takie coraz trudniej, gdyż problem zanieczyszczenia środowiska staje się z roku na rok poważniejszy. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas budując dom decyduje się na takie rozwiązania, które będą miały realny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych.

Model LWZ 70E/170E, 370 Plus od Stiebel Eltron dedykowany jest domom jednorodzinnym o dużej powierzchni lub mniejszym budynkom komercyjnym. Jego praca opiera się na zasysaniu świeżego powietrza z zewnątrz. Odprowadza je również z pomieszczeń użytkowych (kuchni, łazienki, pralni, garderoby), dzięki czemu usuwa z nich wilgoć oraz przykre zapachy. 70
Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny panel sterujący, który umożliwia włączanie i wyłączanie centrali, wskazanie stopni wentylatorów i wielkości strumienia przepływu, bezstopniową regulację nastaw strumienia przepływu oraz odczyt temperatur i stanów pracy. To pozwala zachować nad nim pełną kontrolę i dostosować do aktualnych potrzeb. 
Centralna wentylacja pracuje cicho i wydajnie. Zastosowanie nowoczesnego krzyżowego wymiennika przeciwprądowego pozwala odzyskać blisko 90% ciepła z zużytego powietrza. By chronić urządzenie przed działaniem niskich temperatur, wbudowano fabrycznie grzałkę elektryczną, która zapobiega obladzaniu wymiennika ciepła.
Zakup centralnej wentylacji to inwestycja, ale w szybkim czasie udowadnia, że była warta swojej ceny. Wentylatory zasilane są prądem stałym, co zapewnia mały pobór mocy. Problemów nie przysparza instalacja centrali, która jest prosta i szybka. Urządzenie można zawiesić na ścianie lub ustawić na podłodze. Jest proste w konserwacji, a jego wysoka jakość pozwala na wieloletnie użytkowanie.
Centralna wentylacja to symbol nowoczesności i dużego komfortu. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze w mieszkaniu jest czyste i zdrowe, co przekłada się na samopoczucie domowników. 

Opracowanie redakcyjne
na podstawie materiałów Stiebel Eltron