envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaDokładny analizator spalin to połowa sukcesu. Drugie 50% stanowi jego regularne i profesjonalne serwisowanie. Prześledźmy zatem, co jest istotne przy zakupie i eksploatacji tego typu urządzeń.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Analizator spalin BLUELYZER ST

AFRISO: analizator spalin BLUELYZER - produkt

Przeznaczenie
Jest to sprawdzone rozwiązanie w rodzinie przyrządów kontrolno-pomiarowych BlueLine AFRISO. Jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie codziennej pracy serwisantom. Kompaktowy, poręczny analizator pozwala określić podstawowe parametry gazów spalinowych. Umożliwia: pomiar O2, CO, ciśnienia, temperatury otoczenia oraz obliczenie stężenia CO2, sprawności kotła i parametru lambda. Może być stosowany przy uruchamianiu oraz bieżącej eksploatacji małych i średnich kotłów opalanych olejem lub gazem.

Obsługa
Obsługiwany jest za pomocą 4 intuicyjnych klawiszy funkcyjnych zintegrowanych z klawiaturą, co czyni go odpornym na zapylenie i zabrudzenie. Kolorowy, podświetlany wyświetlacz TFT 2,8” o wysokim kontraście, ułatwia odczyt wskazań nawet w ciemnej kotłowni.

System sterowania daje możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego po przekroczeniu zadanych wartości granicznych, a tym samym szybką reakcję użytkownika na przekroczenie stężenia gazów mogących uszkodzić cele pomiarowe. Ryzyko zalania sensorów czy pompy, a w konsekwencji kosztowną naprawę – eliminuje zastosowana zewnętrzna pułapka kondensatu, której elementem jest zatrzymująca wilgoć wkładka teflonowa PTFE.

W sytuacji, gdy obsługa analizatora spalin nie jest możliwa w standardowej pozycji, z pomocą przychodzi możliwość obrócenia ekranu o 180°.

Dzięki systemowi autodiagnostyki można z wyprzedzeniem zaplanować serwis analizatora tak, by uniknąć konieczności wymiany sensora w okresie intensywnej pracy. Do urządzenia, przy zakupie, dodawana jest w pakiecie karta pamięci MicroSD, która pozwala na prostą archiwizację pomiarów i ich wydruk.

Bezpłatny poradnik eksploatacji analizatora można pobrać ze strony:
http://analizatory.pl/bluelyzer/.

Serwis analizatorów spalin

Każdy analizator spalin wraz z upływem czasu i liczbą dokonanych pomiarów zaczyna tracić swoją fabryczną dokładność. Oczywistym zatem jest fakt, że każdy analizator bez wyjątku, niezależnie od producenta, wymaga regularnych przeglądów serwisowych (nie tylko wtedy, gdy przestanie działać).

To serwisant bierze odpowiedzialność za wykonywane pomiary, dlatego musi mieć pewność, że urządzenie zachowuje swoją dokładność. Zgodnie z dobrą praktyką w branży i zaleceniami producentów – tylko regularne badanie w autoryzowanym serwisie zapewni w 100% gwarancję sprawności i precyzji pomiarowej na długi czas.

alt alt

AFRISO: analizator spalin BLUELYZER - analiza spalin

AFRISO: analizator spalin BLUELYZER - pomiar temperatury


Firma AFRISO posiada własne laboratorium pomiarowe wyposażone w niezbędną aparaturę diagnostyczną i obsługiwane przez wykwalifikowanego serwisanta. Do kalibracji używane są wzorcowe gazy renomowanych firm. Po dokonaniu tego procesu klient otrzymuje certyfikat potwierdzający kalibrację. 

AFRISO: analizator spalin BLUELYZER - protokół pomiarowy

Rozwijając stale serwis urządzeń, firma AFRISO postanowiła znacznie usprawnić cały proces i wprowadziła kilka udogodnień dla serwisantów:

 

  • zgłoszenie serwisowe można wypełnić online – bez zbędnych dokumentów,
  • wstępna wycena serwisu przedstawiana jest już na etapie rejestracji, a użytkownik nie ponosi kosztów transportu, które są po stronie AFRISO,
  • usługa działa w systemie "door-to-door", co oznacza, że analizator zostaje odebrany przez kuriera ze wskazanego adresu i także na podany adres dostarczany jest po przeglądzie / naprawie.


Zachowanie analizatora spalin BLUELYZER ST w dobrej kondycji przez 4 lata może kosztować tylko 465 zł.

Opis ścieżki serwisowej analizatora można pobrać ze strony: http://analizatory.pl/bluelyzer/.

Dane techniczne analizatora spalin BLUELYZER ST:

Wymiary 144 x 67 x 37 mm
Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8"
Zasilanie akumulator Li-Ion 1,8 Ah – ładowany w dowolnym momencie
Czas pracy do 12 godzin
Pamięć karta pamięci MicroSD (pojemność 2GB, w standardowej dostawie)
Interfejsy USB, IrDa


Zakresy pomiarowe analizatora spalin BLUELYZER ST:

Parametr / część Wartość / opis
O2 0-21 obj. %
CO nominalne 2000 ppm
CO maksymalne 6000 ppm
CO2 0-CO2max
temp. spalin 0-1000°C
temp. otoczenia od -20 do 200°CWięcej informacji o analizatorach i ich serwisie na stronie: www.analizatory.pl.

alt

 

 


 

pi