envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

PI www

SFA rys. 1Adaptacja budynku do nowych funkcji może nastręczać wiele problemów. Jednym z nich jest zlokalizowanie kuchni lub łazienki w nowym miejscu, w którym brakuje pionów kanalizacyjnych. Jak to zrobić bez dużych nakładów finansowych i gruntownego remontu?

Wiele osób chcących uruchomić własny biznes czy remontujących dom staje przed problemem rozmieszczenia na nowo pomieszczeń sanitarnych w budynku. Często zdarza się, że ulokowanie kuchni lub łazienki w żądanym miejscu jest utrudnione lub niemożliwe ze względu na położenie pionów kanalizacyjnych. W takich wypadkach zagląda w oczy widmo kosztownego i czasochłonnego remontu oraz przeprojektowania kanalizacji. Na szczęście nie jest to jedyne wyjście. Z pomocą przychodzą specjalne pompy i przepompownie do tłoczenia ścieków od SFA.

Dlaczego SFA?

To my 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów i szukają nowych rozwiązań. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji, gdzie proces produkcji podlega rygorystycznym normom i testom.

Pompy do ścieków szarych

  • Sanicom 1 – pompa do tłoczenia ścieków szarych. Wyposażona jest w silnik o mocy 750 W i tłoczy ścieki na wysokość 10 m lub na odległość 100 m w poziomie. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach gastronomicznych.
  • Sanicom 2 – pompa z dwoma silnikami o mocy 1500 W każdy. Tłoczy ścieki na odległość 11 m w pionie lub 110 m w poziomie. Urządzenie ma cztery wejścia DN40/DN50 i średnicę przewodu tłocznego DN50. Wydajność pompy to około 340 l/min.

Pomporozdrabniacze do ścieków czarnych

SFA w swojej ofercie ma przepompownie Sanicubic, które pozwalają rozdrobnić i odprowadzić znaczne ilości ścieków z dużych obiektów. Wszystkie urządzenia w tej kategorii mają klasę ochrony IP 68, co umożliwia ich instalację poniżej poziomu posadzki, oraz mogą współpracować z systemem BMS.
W zakresie urządzeń z serii Sanicubic SFA oferuje:

  • Sanicubic 1 WP – przepompownię do domowego lub publicznego użytku, która pozwala odprowadzać ścieki z całego budynku. Jest wyposażona w silnik o mocy 1500 W z zaawansowanym systemem rozdrabniania oraz w cztery wejścia o rożnych średnicach (40/110 mm). Można ją zamontować w piwnicy lub w studzience. Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m lub do 110 m w poziomie;
  • Sanicubic 2 Classic – urządzenie z dwoma silnikami o mocy 1500 W każdy, z zaawansowanym systemem rozdrabniania oraz pięcioma wejściami o rożnych średnicach (40/110 mm). Zapewnia optymalną wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m lub do 110 m w poziomie. Występuje również w wersji Pro z bezprzewodowym systemem alarmowym;
  • Sanicubic 2XL – przepompownię o najwyższej wydajności (maks. 600 l/min.) i pojemności zbiornika 120 l. Jest ona wyposażona w dwie pompy typu Vortex o mocy 2000 W każda i o wolnym przelocie 55 mm. Przetłacza ścieki na wysokość do 10 m lub 110 m w poziomie.

SFA rys. 2

W urządzeniach dwusilnikowych w razie małej ilości ścieków załącza się jeden silnik. Jeżeli ich ilość się zwiększa, włącza się drugi silnik, zwiększając tym samym wydajność. Silniki uruchamiane są naprzemiennie, co wydłuża ich żywotność.

Wszystkie urządzenia SFA objęte są dwuletnią gwarancją. Na terenie całego kraju działa sieć 55 punktów serwisowych. Naprawa urządzeń odbywa się bezpośrednio w miejscu ich zainstalowania.

Artykuł sponsorowany

SFA logo
SFA Poland Sp. z o.o.
ul. Białołęcka 168, 03-253 Warszawa
tel. 22 732 00 32
www.sfapoland.pl


 

pi