envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

PI www

rys. 1 Ecolift. Najkrótsza droga odwadnianiaOszczędność energii, cicha praca i niezawodne działanie to wymagania, jakie powinny spełniać nowoczesne urządzenia odprowadzające ścieki. Wszystkie te cechy odnajdziemy w innowacyjnej hybrydowej przepompowni Ecolift XL firmy Kessel.

Przepompownia hybrydowa Ecolift XL jest innowacyjnym urządzeniem do stosowania w zakładach przemysłowych oraz wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, które łączy w sobie bezpieczeństwo przepompowni ścieków z wydajnością zaworu zwrotnego.

Charakterystyka pracy

Ecolift XL w normalnym trybie pracy wykorzystuje grawitacyjny spadek do kanału i działa bez wykorzystania energii elektrycznej (rys. 2a). Pompa załączana jest tylko podczas przepływu zwrotnego, w czasie którego klapy zaworu blokują napływ ścieków, a urządzenie tłoczy je do kolektora przez pętlę przeciwzalewową (rys. 2b). Takie rozwiązanie przynosi szereg korzyści:

  • pozwala znacznie ograniczyć wydatki energii
  • w stosunku do klasycznych przepompowni
  • (zużywanej na stałe przepompowywanie
  • ścieków);
  • zmniejsza koszty konserwacji dzięki mniejszemu zużyciu pomp;
  • w razie braku prądu urządzeniu nie zagrażają przestoje w pracy, ponieważ wykorzystuje ono naturalny spadek do kanału;
  • użytkownicy nie są narażeni na stały i uciążliwy hałas jak w przypadku klasycznych przepompowni, wzrasta zatem komfort przebywania w pomieszczeniach.
rys. 2a Ecolift XL tryb normalny   rys. 2b Ecolift XL cofka
2. Zasada działania przepompowni hybrydowej Ecolift XL: a) w trybie normalnym, b) przy wystąpieniu przepływu zwrotnego


Ecolift XL ma jedną lub dwie klapy zwrotne, które zamykają się i blokują automatycznie podczas przepływu zwrotnego, dzięki czemu nie dochodzi do zalania budynku. Pneumatyczne rozpoznawanie poziomu cieczy oraz czujnik alarmowy dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo. Do urządzenia można podłączać przewody odpływowe i dopływowe o średnicy DN150, wyjście przewodu tłocznego ma DN80.

Ecolift XL dostępny jest z pompami o mocy 1,4-4,5 kW, które pracują w trybie pracy ciągłej (S1) lub 50% (S3).

Zabudowa

rys. 3 Ecolift XL podłączony za separatorem tłuszczu
3. Ecolift XL można podłączyć za separatorem tłuszczu

Przepompownia Ecolift XL jest nie tylko niezawodna, bezpieczna i oszczędna, ale także charakteryzuje się różnorodnymi możliwościami zabudowy. W zależności od wymogów budowlanych urządzenie to można zabudować w betonie za pomocą odpowiednich komponentów systemowych, bądź w studzience na zewnątrz budynku. Istnieje również możliwość samodzielnego ustawienia np. za separatorem tłuszczu (rys. 3).

 

Logo KESSEL

Kessel Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 2
Biskupice Podgórne
55-040 Kobierzyce
tel. 71 774 67 60
www.kessel.pl

 

Artykuł sponsorowany

 

 

 

 

 

 


 

pi