envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa9Ekologiczne systemy grzewcze to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących OZE wynika przede wszystkim z ich tańszej eksploatacji i troski o środowisko naturalne. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto wybrać akurat pompę ciepła.

10Ekonomiczne rozwiązanie
Podczas remontu zakładającego zwiększenie energooszczędności budynku poprzez zmianę sposobu ogrzewania, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. Jej zaletą jest szybki i łatwy montaż oraz wysoka estetyka. Tego typu system pozwoli ograniczyć wysokość rachunków za ogrzewanie oraz zagwarantuje wysoki komfort użytkowania. Przy zakupie urządzenia i montażu można skorzystać z programów wspierających rozwój OZE w Polsce. Poza wydatkiem na zakup pompy ciepła nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych kosztów związanych z jej eksploatacją – płaci się jedynie za zasilanie urządzenia prądem. Koszty ogrzewania, w stosunku do spalania samego gazu lub oleju opałowego, mogą zostać obniżone o ponad 50%.

Myślenie o przyszłości
Wybierając źródło ciepła do nowego domu, bierze się pod uwagę wiele kryteriów, w tym koszty budowy i wartość rynkową domu, związaną m.in. z niskimi kosztami eksploatacji, komfortem termicznym i użytkowym, estetyką rozwiązań oraz ograniczeniem wpływu budynku na środowisko naturalne. Powietrzna pompa ciepła spełnia je wszystkie, szczególnie gdy współpracuje np. z systemem solarnym. Pompa ciepła może być zainstalowana w dowolnej lokalizacji i w każdym typie zabudowy. Nie wymaga ingerencji w otoczenie. Nie potrzebuje komina oraz osobnego pomieszczenia na kotłownię, co istotnie obniża koszty budowy domu. Efekt środowiskowy jest znaczący, ponieważ zanieczyszczenie podczas produkcji w elektrowniach energii elektrycznej niezbędnej do zasilania pompy ciepła jest relatywnie niskie.

Komfortowe użytkowanie
Dobrym przykładem urządzeń, które spełniają wysokie standardy estetyczne, techniczne i użytkowe, są pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M czy Alezio M V200 marki De Dietrich. Ich prosta obsługa i energooszczędna formuła gwarantują 100% satysfakcji.

Nowa pompa ciepła serii Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją hydrauliczną, a do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza, zapewnia stały dostęp do ciepłej wody. Jest dopasowane do wymogów programów „Prosument” (współpraca z PV) oraz „Czyste Powietrze” (dotacje).

Prosta obsługa
Nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła, odpowiednio dobrane do powierzchni i charakterystyki obiektu, są praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na wygodę użytkowania. Powietrzna pompa ciepła Strateo marki De Dietrich pracuje w sposób dyskretny i bardzo wydajny. Zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, a dzięki zintegrowanemu podgrzewaczowi c.w.u. dba o stały dostęp do ciepłej wody. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze: sterowanie sprowadza się do ustawienia żądanej temperatury w pomieszczeniach za pomocą dedykowanych regulatorów pokojowych. Z poziomu konsoli sterowniczej urządzenia możliwe jest ustalenie harmonogramów pracy pompy ciepła. System można też zaprogramować przy użyciu dodatkowego modułu De Dietrich oraz aplikacji w smartfonie.

Powszechnie wykorzystywane do celów grzewczych pompy ciepła latem mogą efektywnie chłodzić pomieszczenia lub ogrzewać wodę w basenie.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. 

 


 

pi