envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Pompy ciepła powietrze/woda – Vitocal 200-S i Vitocal 222-A to najnowsze propozycje od firmy Viessmann na idealny system grzewczy dla nowego pokolenia inwestorów indywidualnych. 28

29Pompa ciepła Vitocal 200-S dostępna jest w dwóch wersjach: do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku, natomiast pompa ciepła Vitocal 222-A w wersji do ogrzewania i chłodzenia. W tym celu pompy ciepła wykorzystują czystą, darmową energię odnawialną skumulowaną w powietrzu atmosferycznym. Pozwalają tym samym stworzyć energooszczędny i przyjazny środowisku system grzewczy:
--> Dają ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Dodatkowo są wyposażone w trzystopniową grzałkę elektryczną (3, 6 i 9 kW);
-->  Są tanie w eksploatacji dzięki wysokiej wartości COP wg EN 14511: do 5,1 (A7/W35) i do 3,8 (A2/W35) dla Vitocal 200-S i do 5,0 (A7/W35) wzgl. do 4,1 (A2/W35) dla Vitocal 222-A
-->  Komfortowe w użytkowaniu poprzez:
– ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem, dzięki odwracalności układu;
– szczególnie cichą pracę, dzięki zastosowaniu Advanced Acoustic Design (AAD)
– wysokiej jakości wentylator, zoptymalizowany akustycznie w połączeniu z inteligentnym sterowaniem jego prędkością obrotową istotnie przyczynia się do redukcji emitowanych dźwięków zarówno podczas pracy z pełnym jak i częściowym obciążeniem, co sprawia, że praca urządzenia jest prawie niesłyszalna. Wyeliminowano również w znacznym stopniu szumy niskiej częstotli wości, odczuwane przy konwencjonalnych pompach ciepła jako bardzo uciążliwe. Dzięki temu pompy ciepła Vitocal 200-S i Vitocal30 222-A są idealne również dla inwestorów zamieszkujących gęsto zabudowane obszary, gdzie trzeba spełnić ustawowe wymagania odnośnie ograniczenia emisji hałasu (40 dB (A) w okresie nocnym);
– możliwość zasilania prądem z instalacji fotowoltaicznej;
– możliwość regulowania pracy urządzeń wentylacyjnych Viessmann;
– łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym;
– aplikację ViCare, która umożliwia sterowanie instalacją grzewczą z pompą ciepła za pośrednictwem smartfona lub tableta. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób skontaktować się z wybraną wcześniej firmą specjalistyczną.
Pompa ciepła Vitocal 200-S składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Każda z nich ma niewielkie wymiary i zajmuje małą przestrzeń, dzięki temu układ split zapewnia m.in. elastyczny wybór miejsca usytuowania pompy ciepła.
Na31tomiast pompa ciepła Vitocal 222-A jest dostępna w dwuczęściowym wykonaniu monoblok – kompaktowa, stojąca jednostka wewnętrzna jest cicha i może być instalowana w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Z jednostką zewnętrzną, w której znajduje się parownik, skraplacz, wentylator, sprężarka, zawór rozprężny i zawór przełączający połączona jest jedynie przewodami wodnymi, do instalowania których instalator nie musi posiadać specjalistycznych uprawnień chłodniczych (F-gazowych). Dzięki złożonej fabrycznie jednostce i dopasowanemu osprzętowi pompę ciepła Vitocal 222-A można zainstalować w bardzo krótkim czasie. Vitocal 222-A posiada także zintegrowany z jednostką wewnętrzną, duży zasobnik c.w.u. o pojemności 220 litrów. W jednostce wewnętrznej znajduje się także elektryczny podgrzewacz przepływowy wody grzewczej, zawór przełączający, czujnik przepływu, pompa obiegowa i regulator.
32Nowe pompy ciepła od firmy Viessmann przyciągają oko swoim ponadczasowym wzornictwem. Obok doskonałych osiągów cechują najwyższą jakością wykonania i użytych materiałów – Made in Germany. Moc grzewcza dla jednego jak i drugiego modelu wynosi 5,7 ÷ 14,7 kW (przy A7/W35). Pompy ciepła 200-S i 222-A idealnie nadają się do nowego ciepłego domu, jak i do domu modernizowanego, dobrze ocieplonego. Oferują wiele możliwości wykorzystania, dzisiaj jak również w przyszłości. No i oczywiście podnoszą wartość nieruchomości.

*** 

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi.


 

pi