envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

PI www

Pompa ciepła WPL classic to nowość od STIEBEL ELTRON. Monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła typu powietrze-woda, która w swojej kompaktowej obudowie oferuje aż trzy funkcje: ogrzewanie, chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej.

55

54Pompy ciepła serii WPL classic są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Obudowa odporna jest na działanie warunków atmosferycznych. Kompaktowe wymiary i niska waga umożliwia instalację na gruncie lub na ścianie przy wykorzystaniu edykowanych uchwytów montażowych. Zastosowanie technologii inwerterowej powoduje, że pompa ciepła sterowana jest zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora), co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Technologia inwerterowa to nie tylko rozwiązanie bardziej energooszczędne, ale także bardziej komfortowe – zmniejsza emisję hałasu w okresach przejściowych (w czasie wiosny i jesieni). To dlatego, że wentylator i sprężarka działają z mniejszą mocą i są w związku z tym jeszcze bardziej ciche niż zwykle. 

Wysoka wydajność i efektywność pompy – to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i rozwiązań inżynierskich. I-COOL Technology – inteligentne chłodzenie inwertera – odbywa się poprzez układ hydrauliczny pompy ciepła. W porównaniu z chłodzeniem przez powietrze, zastosowany układ pozwala zoptymalizować i bardziej efektywnie chłodzić inwerter. Strumień przepływu czynnika chłodzącego jest kontrolowany i regulowany przez specjalny zawór, co sprawia, że chłodzenie realizowane jest tylko w tedy, kiedy jest to konieczne. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania a nie bezpowrotnie „wyrzucane" do środowiska.
ABC design – Anti-Block-Condensate – uniemożliwia zablokowanie odpływu kondensatu, powstającego przy rozmrażaniu pompy ciepła, i tym samym zamrożenie parownika. W dolnej płycie pompy ciepła obszar parownika jest otwarty.
53SILENT MODE to dodatkowy tryb pracy pozwalający na bardzo cichą eksploatację, np. w nocy.
Potwierdzeniem zaawansowanej technologii pomp ciepła serii WPL classic są certyfikaty i dopuszczenia potwierdzające, że urządzenia spełniają wszelkie obowiązujące rygorystyczne normy i przepisy, np. Certyfikat KEYMARK (The CEN Heat Pump KEYMARK). Decydując się na urządzenia, które legitymują się tym certyfikatem mamy pewność, że wybieramy produkty, które:

  • przeszły szereg testów wydajności przeprowadzonych przez zewnętrzne jednostki testujące, w oparciu o obowiązujące normy europejskie EN 14511, EN 15879 i EN 16147;
  • przeszły Zakładową Kontrolę Produkcji;
  • podlegają regularnemu nadzorowi certyfikowanych produktów w zakresie produkcji i kontroli zarządzania jakością, co jest gwarancją wysokiej jakości, efektywności i zapewnia użytkownikowi korzyści w długiej perspektywie czasu.

Pompy ciepła serii WPL classic oferowane są w czterech zestawach WPL 17 ACS plus Set 1 i Set 2 oraz WPL 17 ACS plus Set 1 S i Set 2 S. Zestawy są dedykowane do domów o powierzchni około 120 ÷ 250 m2. Użytkownik otrzymuje 3-letnią gwarancję podstawową, którą można przedłużyć o kolejne 2 lata oraz darmowe pierwsze uruchomienie systemu. Natomiast w okresie obowiązywania gwarancji nie zachodzi potrzeba dokonywania płatnych przeglądów.
56


 

pi