envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











Grzejniki konwektorowe spotyka się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w obiektach biurowych. Do wyboru są modele wolno stojące, do mocowania na ścianie, do wbudowania we wnękę podokienną lub kanałowe, osadzane w podłodze. Zaliczamy do nich te emitery, w których dominującym sposobem przekazywania ciepła jest konwekcja.


Wybory inwestora a warunki

Kluczowe dla właściwego doboru grzejników konwektorowych jest określenie oczekiwań inwestora co do rodzaju konwektorów, a następnie weryfikacja budowli pod kątem możliwości zastosowania wskazanych rozwiązań. Ten drugi aspekt dotyczy przede wszystkim konwektorów kanałowych, przy zastosowaniu których niezbędne jest zagłębienie wanny grzejnika w podłodze lub stropie na minimum 70 mm.

Osobną kwestią, istotną bez względu na rodzaj konwektorów, jest odpowiednie dopasowanie ich wielkości do architektury wnętrza przy uwzględnieniu obciążenia cieplnego danego pomieszczenia i zapotrzebowania na moc grzewczą.

 

Robert Skomorowski
Fot. Purmo

O połączeniu i regulacji grzejników, realizacji dodatkowych funkcji grzejników oraz problemach montażu można przeczytać w PI 1/2014

 


 

pi