envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa13Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają na ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku. Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe zapewniają komfort cieplny i użytkowy bez obaw o wysokie koszty eksploatacji.

Wiedza użytkowników o nowoczesnych technologiach grzewczych jest coraz większa, ale podczas rozmów z klientami, zainteresowanymi np. programem wymiany kotłów, warto mieć kilka zasadniczych argumentów. Gazowe kotły kondensacyjne, choć to niskotemperaturowe źródła ciepła, są niezawodne i ekonomiczne.

14Ciepło wytwarzane w nich podczas procesu spalania jest ponownie wykorzystywane – skroplona para wodna ze spalin trafia z powrotem do instalacji c.o. Dzięki temu mogą pracować z efektywnością sięgającą nawet 109%. Proces spalania jest czysty (bezpieczny dla domowników i środowiska), a urządzenia praktycznie bezobsługowe. Do ich montażu nie jest potrzebne osobne pomieszczenie. Automatyczny program sterujący zapewnia samodzielną pracę kotła i jej optymalizację, dobierając jej parametry zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Co więcej: kotły kondensacyjne są zdecydowanie mniej awaryjne niż te na paliwo stałe i nie wymagają częstych przeglądów.

15Jakie kotły warto wybrać?
MCR Home. Nowatorski, dwufunkcyjny, wiszący kocioł kondensacyjny o bardzo zwartej konstrukcji. Mały (395 x 700 x 297 mm) i nadzwyczaj lekki (26 kg). Konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i mniejszy hałas, a stabilny płomień minimalizuje emisję NOx i CO2. Maksymalna temperatura pokrywy w kotle nie przekracza 20°C. Koncepcja tzw. „zimnych drzwi” ogranicza straty promieniowania aż o 75%, zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy z pełnym obciążeniem. Kocioł bardzo wygodny w obsłudze. Na froncie są pokrętła regulacji temperatury ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu oraz czytelny wyświetlacz LCD. Kocioł ma klasę energetyczną A dla c.o. i c.w.u.

Lumea MPX. Dzięki kompaktowym wymiarom kocioł jest polecany zarówno do nowych, jak i modernizowanych instalacji. Zwarta konstrukcja ułatwia jego montaż nawet w małych pomieszczeniach. Wyróżnia się szerokim zakresem modulacji mocy: od 14 do 100% i wysoką efektywnością energetyczną (średnioroczną) na poziomie 93%, przy sprawności sięgającej 109%. Niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały, m.in. wymiennik i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej. Kocioł ma wewnętrzną izolację dźwiękochłonną. Na wyposażeniu znalazł się też nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC), który zapewnia elektroniczną kontrolę i optymalizację procesu spalania. GAC ułatwia też uruchomienie kotła, ponieważ nie ma konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz. Obsługę urządzenia ułatwia konsola z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym.

6Evodens AMC. To kontynuacja najlepszych tradycji kotłów De Dietrich z segmentu premium. Kocioł jest dostępny w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej. Wyposażono go w palnik gazowy ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 22 do 100% mocy, oraz w moduł hydrauliczny wraz z zespołem do zdalnego, automatycznego napełniania instalacji. Na wyposażeniu jest również konsola sterownicza DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień, oraz czujnik zewnętrzny. Urządzenie wyróżnia się bardzo niską emisją zanieczyszczeń i wysoką roczną sprawnością eksploatacyjną wynoszącą aż do 109%. Ma klasę efektywności energetycznej A dla c.o. i c.w.u. (B dla wersji BIC).

Informacje o najnowszych produktach znajdziesz na stronie: https://dedietrich.pl/kotly-gazowe/


 

pi