envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa43

 

 Serwis internetowy  zyskał nową funkcjonalność. Rozwijając naszą ofertę w Polsce zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi, wzbogaciliśmy go o blog Prezentujemy na tym blogu najciekawsze zagadnienia dotyczące unikatowych rozwiązań stosowanych w naszych produktach, a dział techniczny firmy Caleffi Poland odpowiada na szereg pytań najczęściej zadawanych nam przez Partnerów Biznesowych i Klientów z rynku polskiego.

Celem tych publikacji jest zwiększenie wiedzy o naszych produktach wśród Klientów i osób z nami współpracujących. Wierzymy, że ‒ tak jak na innych rynkach ‒ podniesienie kultury technicznej poprzez jak najszerszy dostęp do wiedzy, przełoży się na bardziej świadomy wybór urządzeń, produktów i rozwiązań oferowanych przez producentów z rynku HVAC, w tym produktów zaprojektowanych i wytworzonych przez firmę Caleffi S.P.A. W efekcie przyczyni się to do wzrostu satysfakcji końcowego użytkownika ze sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji c.o. / c.w.u.

W premierowym wpisie naszego bloga prezentujemy informacje dotyczące oferowanych przez nas niezawodnych odpowietrzników, stosowanych z powodzeniem od wielu lat przez producentów urządzeń grzewczych (kotłów, pomp ciepła) oraz systemów pompowych. Informacje dotyczą m.in. odpowietrzników z serii Caleffi ROBOCAL oraz dostępnego osprzętu akcesoryjnego do tych urządzeń, w tym systemu Caleffi AQUASTOP. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Firma Caleffi S.P.A. jest największym europejskim producentem odpowietrzników dla systemów HVAC. Tylko w roku 2018 na rynek trafiło ponad 14 mln odpowietrzników zaprojektowanych oraz wyprodukowanych w zakładach Caleffi zlokalizowanych w północnych Włoszech.

W naszym serwisie ASK Caleffi znajdą państwo odpowiedzi na pytania związane z urządzeniami odpowiedzialnymi za odpowietrzanie instalacji HVAC, m.in.:


Co to jest system Caleffi AQUASTOP?
System Caleffi Aquastop to specjalne rozwiązanie, które stosujemy już od lat 80., przeznaczone dla wszelkiego rodzaju elementów odpowiedzialnych za usuwanie powietrza w instalacjach grzewczych i chłodniczych. System ten zabezpiecza przed niekontrolowanym wyciekiem w przypadku uszkodzenia elementów usuwających powietrze.

46

Jak działa system Caleffi Aquastop?
Zasada jego działania opiera się na zastosowaniu dysków celulozowych, które pod wpływem wody zwiększają swoją objętość, zamykając tym samym ujście powietrza, co jednocześnie zapobiega wyciekowi wody.


 

Do jakich elementów przewidziany jest system Caleffi Aquastop?
W ofercie naszej firmy można znaleźć produkty standardowo wyposażone w Caleffi Aquastop oraz takie, w których Caleffi Aquastop stosowany jest opcjonalnie.
I tak:

47 
Automatyczny zawór odpowietrzający do grzejników Caleffi Aercal, pomimo specjalnych rozwiązań zabezpieczających go przed zanieczyszczeniami, dodatkowo został wyposażony w standardzie w system Caleffi Aquastop. Inżynierowie naszej firmy uznali odpowietrznik Caleffi Aercal za element wyjątkowo narażony na zanieczyszczenia, stąd dodatkowy system mający ochronić przede wszystkim użytkownika. Trzeba pamiętać, że tego typu odpowietrzniki montowane są na grzejnikach w pomieszczeniach mieszkalnych, w których ewentualny wyciek wody mógłby spowodować znaczne szkody. Pamiętajmy, że aby Caleffi Aquastop w przypadku tego zaworu był aktywny, po zamontowaniu odpowietrznika należy dokręcić kapturek znajdujący się w miejscu usuwania powietrza.
https://www.caleffi.com/poland/pl/catalogue/aercal-automatyczny-zawor-odpowietrzajacy-do-grzejnikow-507611

45


Kompaktowy separator powietrza Caleffi DiscalSlim, który przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod kotłami gazowymi zlokalizowanymi najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych (tj. kuchnie), również dodatkowo wyposażono w system Caleffi Aquastop, aby w przypadku uszkodzenia zabezpieczyć użytkownika oraz jego mienie.
https://www.caleffi.com/poland/pl/catalogue/discalslim-separator-powietrza-korpus-z-technopolimeru-551801

49Automatyczne odpowietrzniki z serii Caleffi Minical/Valcal mogą występować w wersji z fabrycznie zamontowanym systemem Caleffi Aquastop. Tego typu odpowietrzniki przewidziane są do montażu w miejscach o ograniczonym dostępie, gdzie nie ma możliwości okresowej kontroli.
https://www.caleffi.com/poland/pl/catalogue/minical-automatyczny-zawor-odpowietrzajacy-34-gz-i-1-gz-502050

 

 

Dlaczego system Caleffi Aquastop nie występuje dla odpowietrzników z serii Caleffi Robocal?  

5025
Schemat Robocal 5025

Tego typu pytanie bardzo często zadawane jest przez osoby, które uczestniczą w szkoleniach technicznych naszej firmy, a które nie miały wcześniej okazji stosowania naszych odpowietrzników. Odpowiedź jest bardzo prosta i niejednokrotnie udzielają jej uczestnicy zaznajomieni z naszymi produktami: system Caleffi Aquastop nie został zastosowany dla serii Robocal, ponieważ nie ma takiej potrzeby! Inżynierowie firmy Caleffi, projektując odpowietrznik z serii Caleffi Robocal, dołożyli wszelkich starań, aby był to produkt spełniający najwyższe standardy również w zakresie odporności na ewentualne uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami.
https://www.caleffi.com/poland/pl/products/search?query=robocal

 

 

Mamy nadzieję, że zamieszczone powyżej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem technicznym naszej firmy i zadawania pytań.
W miarę możliwości odpowiemy na wszystkie, a najciekawsze zagadnienia omówimy w kolejnych wpisach na blogu ASK Caleffi na naszej stronie www.caleffi.com.

Zapraszamy do współpracy!

blog: https://www.caleffi.com/poland/pl/blog 
ASK Caleffi: https://www.caleffi.com/poland/pl/blog 

 


 

pi