envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaJapońska spółka Daikin Industries Ltd. 40 lat temu, w 1973 r., otworzyła w Ostendzie swoją europejską siedzibę Daikin Europe N.V.


Przez te 40 lat, firma Daikin Europe stała się czołowym europejskim graczem na rynku urządzeń kontroli klimatu. Aktualnie zatrudnia w Belgii 1600 pracowników – 1000 przy produkcji urządzeń, 500 w administracji, a 100 – to pracownicy biura w Brukseli.

Fabryka urządzeń klimatyzacyjnych w Ostendzie skupia się głównie na produkcji wysoko zaawansowanych systemów ogrzewania i chłodzenia do zastosowań zarówno w obiektach mieszkalnych, biurowych, jak i przemysłowych. Zajmuje teren ponad 150 000 m2, Poza Ostendą, Daikin posiada fabryki produkcyjne w Pilznie i Brnie (Czechy), Cecchinie i Mediolanie (Włochy), Güglingen (Niemcy), Cramlington (UK) oraz Hendek (Turcja). W sumie grupa Daikin Europe zatrudnia ponad 5400 pracowników. W ubiegłym roku obroty wyniosły 1,85 biliona euro, co stanowi 20,1% obrotu całej Grupy Daikin na świecie. Daikin utworzył również Europejski Ośrodek Badawczo-Rozwojowy (EDC), który odgrywa istotną rolę w rozwijaniu innowacyjnych i energooszczędnych technologii, będących alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych.

Japońska spółka Daikin Industries Ltd. będąca właścicielem Daikin Europe N.V. rozpoczęła swoją działalność w 1924 r w Japonii jako producent systemów klimatyzacyjnych. Obecnie firma jest światowym liderem systemów HVAC-R.

 

 


 

pi