envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaW listopadzie Iglotech został generalnym dystrybutorem automatyki i armatury chłodniczej GMC w Polsce, powiększając tym samym swój asortyment i zapewniając kompleksową realizację zamówień.


W ofercie GMC znajdują się: zawory kulowe, filtry odwadniacze, filtry mechaniczne, obudowy filtrów odwadniaczy i mechanicznych z wymiennymi wkładami typu CSR i MFC, wzierniki cieczy z indykatorem wilgotności GMC, zawory elektromagnetyczne, zawory bezpieczeństwa, zawory zwrotne, kapilary z nakrętkami.

Firma GMC została założona w 2002 roku z misją kompleksowej dostawy komponentów do układów klimatyzacyjnych oraz chłodniczych najwyższej jakości. Wszystkie produkty przechodzą szereg testów w dziale kontroli jakości, co jest szczególnym wyróżnieniem na tle konkurencji. Wysoka jakość oraz rygorystyczne testy sprawiają że firma GMC ciągle się rozwija i zyskuje coraz to nowych zwolenników.

Wszystkie zawory kulowe dedykowane są do pracy z płynami nietoksycznymi, niełatwopalnymi, oraz niewybuchowymi. Specjalna konstrukcja zaworu kulowego pozwala na dwukierunkowy przepływ chłodziwa i w konsekwencji montaż w instalacji niezależny od kierunku przepływu.

Stałe wypełnienie osuszaczy filtra, w 100% z sit molekularnych jest odpowiednie do używania z płynami właściwymi dla II Grupy, (zdefiniowane w artykule 9, paragrafu 2.2 Dyrektywy 97/23/EC), czyli nietoksycznymi, niełatwopalnymi i niewybuchowymi. Do Grupy II należą również czynniki chłodnicze zgrupowane i zaklasyfikowane jako L1 w aneksie E normy EN 378 -1:2003. Te osuszacze filtrów są przeznaczone dla czynników HFC i olejów POE i PAG. Filtry w całości wykonane są ze stali, UNI EN 10130–FePO4. Korpus i głowica są zespawane w monolityczną strukturę. Niewymienny rdzeń filtra jest zbudowany ze zwartego bloku molekularnych sit, co w połączeniu z poliestrowym wkładem daje wysoki poziom filtracji mechanicznej. Taka budowa zapewnia minimalny opór cieczy i jej wydajne odwodnienie. Zakres produkcji obejmuje połączenia niklowane gwintowane i miedziane lutowane.

Produkty GMC dostępne są w oddziałach Iglotech, u Partnerów Handlowych Iglotech Partner oraz w sklepie internetowym www.sklep-iglotech.com.pl

 


 

pi