envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaFirma Oras poinformowała o przejęciu jednego z największych producentów armatury w Niemczech – marki Hansa. Od teraz obie marki należeć będą do Grupy Oras i nadal pozostaną i rozwijane będą jako oddzielne marki: Oras i Hansa.


Fundusz IK2007 Fund firmy IK Investment Partners („IK”) zgodził się sprzedać firmę Hansa Metallwerke AG ("Hansa"), jednego z przodujących dostawców armatury sanitarnej Grupie Oras, liderowi branży w Europie Północnej. Transakcja ma zostać zawarta do końca września 2013 roku.

Hansa jest liderem rynku łazienkowej i kuchennej armatury sanitarnej w Niemczech i Austrii oraz uznanym producentem innowacyjnych i ekologicznych produktów wysokiej jakości. Przez prawie trzy lata posiadania przez IK, zarząd oraz IK rozszerzyli działalność firmy Hansa na skalę międzynarodową i poprawili jej konkurencyjność poprzez skupienie się na najważniejszych obszarach działalności, przekształcenie gamy produktów i optymalizację produkcji i kosztów materiałów.

Oras, lider na rynku skandynawskim, opracowuje, produkuje i sprzedaje przyjazną dla użytkownika armaturę sanitarną zapewniającą oszczędność wody i energii. Już w latach 90. XX w. firma wprowadziła na rynek europejski związany z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją pierwsze elektroniczne baterie bezdotykowe. Obecnie inteligentne baterie pozwalają firmie zajmować pozycję lidera rynku pod wzg lędem opracowywania produktów.

Połączenie firm Oras i Hansa doprowadziło do powstania nowej Grupy Oras (łączne obroty 260 milionów euro), która jest europejskim liderem z potencjałem na dalszy międzynarodowy rozwój. Po zakończeniu transakcji obie marki, Oras i Hansa, będą rozwijane.

 

 


 

pi