envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaEuropejski Instytut Miedzi uruchomił 10 września br. nowy serwis tematyczny dotyczący miedzi. Wielojęzyczna witryna dostępna pod adresem www.copperalliance.eu/pl. 


Strona zapewnia możliwość uzyskania informacji o miedzi i jej zastosowaniach, ściągnięcia publikacji Europejskiego Instytutu Miedzi, korzystania z bazy najczęściej zadawanych pytań (FAQ), otrzymywania newsletterów, dzielenia się informacjami oraz korzystania z kanałów komunikacji w mediach społecznościowych.

Europejski Instytut Miedzi adresuje nową stronę między innymi do ustawodawców, specjalistów zajmujących się stosowaniem miedzi, studentów, a także codziennych użytkowników tego metalu. Platforma zawiera informacje dotyczące miedzi i jej stopów, a także katalog korzyści jakie płyną z zastosowania jej w budownictwie, architekturze czy w projektowaniu. Witryna jest także okazją do zaprezentowania wysiłków europejskiego przemysłu miedziowego, zmierzających do wzmocnienia na rynku pozycji produktów z miedzi.

Polską częścią serwisu zajmuje się Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM). Sieć Copper Alliance, do której należy, zarówno Europejski Instytut Miedzi, jak i PCPM, to międzynarodowy zespół 27 biur promujących stosowanie miedzi. Głównym celem działalności Copper Alliance jest współpraca z przemysłem oraz ochrona i rozwój rynków dla produktów z miedzi. Sieć funkcjonuje w ramach wspólnej marki i identyfikacji wizualnej – Copper AllianceTM.

 

 


 

pi