envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

PI www

6119 października na PGE Narodowy w Warszawie odbyło się seminarium techniczne IMI Akademia. To niestandardowe spotkanie koncentrowało się na praktycznym wykorzystaniu wiedzy teoretycznej, na nowoczesnych rozwiązaniach systemowych oraz zaskakujących przypadkach z życia inżyniera IMI Hydronic Engineering. Prelegenci pokazali jak, wychodząc poza utarte ścieżki, można rozwiązywać te standardowe jak i te bardziej zawiłe problemy projektantów i wykonawców. Całe wydarzenie zgromadziło ponad 100 słuchaczy – developerów, projektantów, wykonawców, inwestorów, zarządców spółdzielni mieszkaniowych. 

 

 

IMI Akademia podzielona została na kilka segmentów. „HVAC w 7 nawykach" przedstawiało usprawnienia w życiu projektanta przy wykorzystania kilku prostych porad z książki „7 nawyków skutecznego działania". Prowadzący wyjaśnili w sposób prosty i przystępny dla słuchaczy zagadnienia ciśnienia statycznego, dynamicznego, różnicowego, dyspozycyjnego, wstępnego i akustycznego w kontekście produktów trzech marek: IMI Pneumatex, IMI TA i IMI Heimeier.
Nie zabrakło również miejsca dla narzędzi do projektowania i doboru armatury – przy okazji pokazano kilka trików usprawniających prace projektowe oraz jakich błędów się wystrzegać. Inżynieria Śledcza jest cyklem mającym swój początek na Linkedinie, gdzie inżynierowie IMI HE przedstawiają swoje niecodzienne problemy, z którymi spotykają  w swojej pracy oraz jak krok po kroku doszli do ich rozwiązania. Czasem tajemnicze sytuacje stają się jasne, gdy wiek z pasją i ogromną techniczną wiedzą staje im naprzeciw. Przykładem był zaskakujący wpływ kabla zasilającego bramę na przewód sygnałowy do siłownika na zaworze regulacyjnym. Poprzez zastosowanie odpowiednich ustawień problem wyeliminowano w banalny sposób, lecz dojście do przyczyny wymagało chwili zastanowienia. 

 

Bardzo ciekawym fragmentem całego wydarzenia była Strefa PiO, czyli strefa pytań i odpowiedzi. W trakcie całego dnia każdy mógł zapisać swoje pytania na karteczkach i zostawić w specjalnie przeznaczonym na nie miejscu. W ciągu ostatniej 1,5 godziny Konrad Kargul, członek Hydronic College, odpowiadał na szereg wylosowanych pytań, nagradzając te ciekawsze książkami. 
Kiedy nastał czas podsumowania całego dnia było czuć w powietrzu pewien niedosyt, bo czas podczas całego wydarzenia leciał szybko i przyjemnie, a pytań nie było końca. Na szczęście padły zapowiedzi ze strony prelegentów, że nie jest to ostatni ich występ. Z całą pewnością większość obecnych uczestników chętnie odwiedzi następną odsłonę IMI Akademii.


 

pi