Warto wiedzieć
Premia dla instalatora za zamontowany system małej infrastruktury KESSEL
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Ruszyła kolejna edycja specjalnej akcji premiowej firmy KESSEL dla instalatorów. Dotyczy ona urządzeń kompaktowych, a więc wielkością dopasowanych głównie do potrzeb domów, niewielkich firm czy punktów usługowych. Promocja potrwa aż do 30 września 2021 roku.
W prosty sposób instalator może uzyskać dodatkowe środki pieniężne. Wystarczy zakupić produkt objęty promocją, zamontować go i udokumentować to zdarzenie. Zgłoszenie do promocji jest możliwe poprzez stronę www.kessel.pl/promocja
Strategia wodorowa – analiza Forum Energii
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Rząd zakończył w połowie lutego br. konsultacje publiczne projektu „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.”. Publikacja projektu Strategii jest pozytywnym sygnałem. Budzi nadzieję na to, że tym razem Polska dołączy do innych europejskich państw na wczesnym etapie tworzenia nowych rozwiązań technologicznych i łańcuchów dostaw. Daje szansę na budowanie krajowego potencjału w nowej branży i tworzenie miejsc pracy. Strategia wodorowa jednak na razie nie ma odzwierciedlenia w innych publikowanych przez rząd dokumentach określających przyszłość polskiej energetyki.
Wodór, choć jego rolą będzie tylko uzupełnienie miksu paliwowego, będzie stanowić kluczowy element w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Będzie zastępować paliwa kopalne tam, gdzie elektryfikacja sektorów, bazująca na odnawialnych źródłach energii, nie wystarczy, np. w lotnictwie, przemyśle, ale także w transporcie dalekobieżnym i energetyce.
Platforma GROHE X – rekordowa liczba odwiedzających i wyjątkowe zaangażowanie klientów podczas premiery
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Udany start nowej cyfrowej platformy GROHE X – 68 000 odwiedzin ze 140 krajów w ciągu pierwszego tygodnia
- Marka GROHE zorganizowała 8 wydarzeń online w ciągu 3 dni dla klientów, architektów, projektantów i dziennikarzy
- 35 000 unikalnych użytkowników poznało innowacje marki GROHE
Uruchomienie przez Grupę LIXIL nowej cyfrowej platformy GROHE X dla marki GROHE w regionie EMENA przyciągnęło do tej pory ponad 68 000 użytkowników ze 140 krajów na całym świecie. Dostępne na platformie informacje oraz inspirujące treści multimedialne dostosowane są do potrzeb i zainteresowań zarówno partnerów biznesowych GROHE, jak i konsumentów.
Warunki Techniczne 2021 – rewolucja czy ewolucja w branży techniki grzewczej?
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Z dniem 1 stycznia 2021 roku zaczęły obowiązywać „nowe” warunki techniczne określające wymogi dla budynków jedno- i wielorodzinnych oraz ich usytuowania. Rewolucja! – Zapewne powie tak inwestor, któremu przyjdzie od 2021 roku wybudować i oddać do użytkowania budynek mieszkalny. – Rewolucja! Gdyż koszt wyposażenia i wykonania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zgodnie z obowiązującymi wytycznymi może być nawet kilkakrotnie większy niż był dotychczas.
Dlaczego zmiana warunków technicznych tak znacząco może wywindować koszty? – Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy budynek mieszkalny będzie spełniał WT 2021 pod warunkiem zainstalowania w nim jako źródła ciepła kotła na pellet (granulat drzewny). W przypadku pozostałych źródeł ciepła odbiór techniczny budynku nie jest już tak oczywisty.
Mały wcale nie znaczy, że oszczędny
Najtrudniej jest w przypadku budynków mieszkalnych o małej powierzchni użytkowej w przedziale 100-120 m2. W takich budynkach nawet zainstalowanie sprężarkowej pompy ciepła nie umożliwia spełnienia nowych wymogów WT 2021. Aby je spełnić, należy dołożyć do wyposażenia domu instalację fotowoltaiczną.
Połączenia zaprasowywane Viega z profilem S.C.-Contur
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Technologia połączeń zaprasowywanych, którą firma Viega wprowadziła do masowej produkcji ponad 25 lat temu, stopniowo zastępuje tradycyjne metody łączenia rur. Powody są oczywiste. Zaprasowywanie pozwala zaoszczędzić nawet do 80% czasu w porównaniu z lutowaniem czy spawaniem. Ponadto nie używa się otwartego płomienia, dzięki czemu montaż jest bezpieczniejszy.
Działanie profilu SC-Contur jest sprawdzone i niezawodne. W przypadku metalowych systemów zaprasowywanych (Profipress – miedź lub lub Sanpress Inox – stal nierdzewna) w konstrukcji złączki zastosowano niewielki kanalik przebiegający obok pierścienia uszczelniającego. Powoduje on, że z niezaprasowanej kształtki zawsze będzie wyciekało medium. Dopiero po poprawnym zaciśnięciu, połączenie staje się trwale szczelne. Rozwiązanie to działa nie tylko w przypadku wody lub innych cieczy, ale również w instalacjach gazowych czy sprężonego powietrza.
Viessmann zaprasza na „Dzień Polski” podczas targów ISH!
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Czym jest „Dzień Polski” podczas targów ISH? To w pełni wirtualne wydarzenie polskiej spółki Viessmann, realizowane 26.03.2021 r. w ramach największych na świecie targów branży HVAC & water (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja & woda): ISH 2021. Dołącz do bezpłatnego wydarzenia online! Co więcej – już od poniedziałku 22.03.2021 r. ruszamy na żywo z Viessmann live!
Drodzy Partnerzy, Przyjaciele Viessmann
Dział Akademii Viessmann w inspirujący sposób oprowadzi Was po świecie nowinek ze świata marki i opowie o największych innowacjach technologicznych, które w nadchodzącym czasie staną się naszą codziennością. Eksperci odpowiedzą również na Wasze pytania.
Nowy blog PORT PC “Pompy ciepła w istniejących budynkach”
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
Czy pompy ciepła nadają się wyłącznie dla budynków nowych lub w pełni termomodernizowanych? Choć ten pogląd jest często powtarzany, istnieje wiele dowodów, by uznać go za nieprawdziwy. Całe szczęście – można by powiedzieć, bo to właśnie istniejące budynki przesądzą o osiągnięciu neutralności klimatycznej systemów grzewczych w Europie, tak koniecznej dla przyszłości.
PORT PC we współpracy z Markiem Miarą prezentują blog “Pompy ciepła w istniejących budynkach” – serię w 12 odcinkach.
Systemy grzewcze nieoparte na paliwach kopalnych należą wciąż do zdecydowanej mniejszości. Ta sytuacja musi ulec w najbliższych dekadach diametralnej zmianie. Nadrzędnym celem w ogrzewaniu budynków jest stosowanie rozwiązań niepowodujących emisji dwutlenku węgla. Pompy ciepła, zarówno w rozwiązaniach indywidualnych, jak i w sieciach ciepłowniczych, są technologią kluczową dla spełnienia tego celu.