envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa51Firma Viega od lat upowszechnia na polskim rynku nowoczesną technikę zaprasowywania na zimno. System Profipress przyjął się już na dobre w instalacjach gazowych. Nowa akcja promocyjna ma przekonać wykonawców, że zaprasowywanie miedzi, to optymalne i ekonomiczne rozwiązanie również w instalacjach wody użytkowej, grzewczych i solarnych.

W tym celu firma Viega przygotowała materiały promocyjne dla instalatorów i hurtowni. Profipress to najbardziej uniwersalny z systemów zaprasowywanych firmy Viega. Decyduje o tym zarówno materiał – miedź, jak i niezwykle szeroka oferta – ponad 800 artykułów o średnicach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Dzięki temu można stosować Profipress podczas realizacji niemal każdego projektu instalacyjnego. Takie przesłanie stoi za nową akcją promocyjną firmy Viega. Dla instalatorów przygotowano specjalne pudełka, zawierające trzy typy złączek. Kształtka oznaczona zieloną kropką i wyposażona w uszczelkę z EPDM przeznaczona jest do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Kolor żółty na złączce Profipress G oznacza instalacje gazowe. Uszczelka wykonana jest tutaj z HNBR. Kształtki Profipress S mają białą kropkę i przystosowane są do kolektorów próżniowych. Dzięki uszczelce z FKM mogą bezpiecznie pracować w temperaturze do 140°C.

Akcja promocyjna jest skierowana do wybranych instalatorów i hurtowni. Firma Viega zapewnia też wszystkim wykonawcom zainteresowanym techniką zaprasowywania profesjonalne wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie produktów i doboru materiałów. Ponadto w Centrum Szkoleniowym przy ul. Postępu 6 w Warszawie organizowane są cykliczne szkolenia, podczas których można samemu sprawdzić, jak działa w praktyce Profipress i inne systemy. Osoby zainteresowane powinny się skontaktować z Centrum Szkoleniowym, pod numerem tel. 22 331 91 08, lub z lokalnym przedstawicielem handlowym firmy Viega (przedstawiciele handlowi i kontakt na www.viega.pl).


 

pi