envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa











Schowek02ghjySiódma edycja Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland odbędzie się w dniach 25-27 października br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.

Targi RENEXPO® Poland stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane są istotne dla rynku OZE tematy.
W celu ułatwienia zwiedzającym dotarcia do konkretnej oferty, przestrzeń targową podzielono na czytelne sektory tematyczne. Znajdują się wśród nich: wytwarzanie energii z drewna, biomasy, biogazu i biopaliwa (bioenergia); energia wiatrowa, CHP – kogeneracja; energooszczędne budownictwo i renowacja budynków; energia wodna; pompy ciepła; energia geotermiczna; energia słoneczna. Podobnie jak w roku ubiegłym wystawcy będą mogli zaprezentować swoje produkty i usługi oraz innowacyjne rozwiązania na wspólnych stoiskach tematycznych, wśród których znajdzie się przestrzeń zorganizowana pod hasłem „Razem dla biogazu".
Organizatorzy zadbali również o rozbudowaną część merytoryczną Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, takich jak: pompy ciepła, fotowoltaika, biogaz, biopaliwa, energetyka wodna, samochody elektryczne, magazynowanie energii, efektywność energetyczna. Pełna lista konferencji i wydarzeń jest dostępna na stronie www.renexpo-warsaw.com.
Tradycyjnie, już po raz szósty, targom będzie towarzyszyć konkurs o Puchar RENERGY AWARD przyznawany w dwóch kategoriach: wybitna osobowość branży OZE oraz innowacyjna technologia. W pierwszej kategorii jury bierze pod uwagę rolę, efektywność działań i szczególne osiągnięcia w branży OZE, w drugiej – innowacyjne technologie prezentowane przez wystawców w jednej z branż tematycznych: energetyka słoneczna, biogaz, elektrownie wodne, pompy ciepła, biomasa i biopaliwa, energia wiatrowa.
W tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na wcielenie w życie idei Regionu Partnerskiego, którym będą Bałkany. Nie bez powodu. Energia odnawialna zyskuje w tym regionie na popularności, widoczne jest również zainteresowanie polskich firm tym regionem. Organizator oczekuje przedstawicieli organizacji branżowych, osób ze świata polityki jak i zorganizowanych delegacji z Bałkanów. Przedsiębiorcy poszukujący fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze energii odnawialnej oraz budynków energooszczędnych, mogą wziąć udział w „Spotkaniach kooperacyjnych". Uczestnictwo jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów.


 

pi