envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

PI www

III Kongres PORT PC już we wrześniu!"Technologia jutra dostępna już dzisiaj" - pod takim hasłem 23 września 2014 r. odbędzie się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Tematyka Kongresu obejmie podsumowanie obecnej sytuacji rynku pomp ciepła na tle rynku innych urządzeń grzewczych w skali Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Podczas spotkania odbędzie się premiera kolejnych wytycznych publikowanych przez PORT PC.


Omówione zostanie również znaczenie pomp ciepła w świetle nowych Warunków Technicznych które zaczną obowiązywa w roku 2014, 2017 i 2021. Przedstawione będą prognozy i kierunki rozwoju technologii pomp ciepła na podstawie bieżących projektów realizowanych w ramach programów rozwojowych dot. pomp ciepła Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Przedstawione zostaną również nowe pola zastosowań i rozwoju technologii pomp ciepła np. w dziedzinie dużych mocy grzewczych.

Do udziału i wygłoszenia prelekcji w czasie Kongresu zaproszeni zostali między innymi: Prezes Zarządu niemieckiego stowarzyszenia BWP dipl. Ing. Karl-Heinz Stawiarski oraz Prezes Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych dr inż. Henryk Majchrzak. Spotkanie tradycyjnie zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas którego uczestnicy konferencji będą mieli okazję usłysze odpowiedzi ekspertów na nurtujące ich pytania.

Miejscem spotkania przedstawicieli branży pomp ciepła będzie Centrum Konferencyjne EXPO XXI w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 23 września 2014 roku - pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo w Warszawie.

Konferencja skierowana jest zarówno dla przedstawicieli branży pomp ciepła jak również dla osób zainteresowanych (przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, studentów, osób prywatnych). Dla osób, które zdecydują się na udział w kongresie do końca sierpnia oraz dla studentów przewidziana jest promocyjna opłata za uczestnictwo. Mamy nadzieję, że tradycyjnie kolejny Kongres PORT PC będzie okazją do spotkania wszystkich zainteresowanych tematyką pomp ciepła i rozwojem nowoczesnych budynków energooszczędnych i pasywnych.

Program III Kongresu PORT PC do pobrania TUTAJ

Szczegółowy program i informacje na temat III Kongresu PORT PC, można również znaleźć na stronie internetowej www.portpc.pl w zakładce wydarzenia. 


źródło: PORT PC

 

 


 

pi