envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Thermosilesia Obszar kompozycji 1Ulepszona technologia, design oraz funkcje urządzeń generacji X są odpowiedzią marki Rotenso na nowe potrzeby pandemicznej rzeczywistości. Flagowy produkt REVIO serii X został zaprojektowany, aby realizować coraz ważniejszą potrzebę bezpieczeństwa i komfortu. Dla branży instalacyjnej to rewolucja ze względu na niespotykaną dotąd prostotę i czas demontażu.

- Konsekwencją tego, że przymusowo spędzaliśmy więcej czasu w domu, a także tego, że wciąż wykonujemy w nim pracę zdalną, jest większa potrzeba komfortu i podniesienia standardu naszej przestrzeni życiowej. Znaczenie ma też szeroko pojęta dbałość o higienę i zdrowie. Sprostanie tym wyzwaniom było zadaniem, które postawiliśmy przed klimatyzatorem nowej generacji X REVIO – wyjaśnia Krzysztof Burzyński Dyrektor Rozwoju Thermosilesia Sp. z o.o.

Thermosilesia Obszar kompozycji 2Przede wszystkim zdrowie i higiena
Z punktu widzenia rosnącego zainteresowania higieną otaczającej nas przestrzeni, zaletą jest łatwy dostęp do filtrów klimatyzatora, które klient końcowy może samodzielnie czyścić w szybki i łatwy sposób, bez konieczności demontażu przedniego panelu klimatyzatora. Uwolnienie zatrzasku pokrywy klimatyzatora pozwala na szybkie wyjęcie od góry i ponowne włożenie oczyszczonych filtrów. Klimatyzator REVIO jest wyposażony w system zdrowego powietrza oparty na filtrach, w tym katalitycznym Cold Nano iAIR, którego zadaniem jest usuwanie szkodliwych cząsteczek i nieprzyjemnych zapachów, antybakteryjnym HEPA iAIR dezynfekującym powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz wirusów, a także filtrze elektrostatycznym HD iAIR oddziałującym, poprzez wyładowanie elektrostatyczne, na naładowane dodatnio bądź ujemnie cząsteczki zanieczyszczeń znajdujące się w powietrzu. Super Jonizator iAir dodatkowo usuwa z powietrza szkodliwe gazy, wirusy, bakterie, roztoczy i alergenów.

...i komfort domowników
- Przekonaliśmy się, iż funkcjonowanie we wspólnej, zamkniętej przestrzeni, będącej jednocześnie domem, biurem i salą lekcyjną, staje się znośniejsze, gdy zapewnimy odpowiednią klimatyzację i oczyszczenie powietrza. Ponadto, żyjąc w przebodźcowanym świecie potrzebujemy ukojenia, które powinna zapewnić względna neutralność urządzenia do klimatyzacji, a także jego łatwa obsługa. Te potrzeby nie znikną wraz z luzowaniem obostrzeń, dlatego w ofercie Rotenso pojawił się REVIO – dodaje Krzysztof Burzyński

Thermosilesia Obszar kompozycji 5Urządzenie wyposażono w funkcję Smart Eye. Inteligentne oko wykrywa aktywność osoby znajdującej się w pomieszczeniu i pozwala regulować poziomy kąt przepływu powietrza, aby zaimplementować sposób nawiewu unikający osoby znajdującej się w pomieszczeniu. System inteligentnego nawiewu 4D eMOTO steruje pracą poziomych i pionowych żaluzji zapewniając doświadczenie komfortu przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu. Urządzenie w standardzie posiada Moduł WIFI BT w zestawie – NetHome Plus.

Na czym polega rewolucja?
REVIO miał spełnić oczekiwania klienta końcowego jednak bez wątpienia konstrukcja urządzenia jest ukłonem w stronę branży instalacyjnej. Rewolucyjność Revio polega na niespotykanej dotąd prostocie montażu jednostki wewnętrznej, która posiada tylko jedną śrubę i 2 zatrzaski. Klimatyzator posiada we wsporniku obudowy miarkę, dzięki której, bez potrzeby użycia dodatkowych akcesoriów, instalator oznaczy pożądaną wysokość montażu. Zgodnie z instrukcją obsługi i przeprowadzonymi testami demontaż klimatyzatora nie powinien zając więcej niż jedną minutę. To same usprawnienie dotyczą kwestii przeglądów i serwisu modelu REVIO.

Thermosilesia Obszar kompozycji 8Nie tylko klimatyzacja
Poza opisanymi funkcjami oczekiwanie wymagających inwestorów spełnią doskonałe parametry urządzenia. REVIO posiada wyróżniające wskaźniki SEER (sezonowej efektywności energetycznej w trybie chłodzenia) i SCOP (sezonowej efektywności energetycznej w trybie grzania), a także wysoką klasę efektywności energetycznej. Większa powierzchnia zaciągu powietrza o 23,5% zapewnia lepszą efektywność pracy urządzenia. Oszczędny, całoroczny klimatyzator pracuje efektywnie w trybie grzania przy niskich temperaturach zewnętrznych do – 25 C. Niezawodność funkcji grzewczej klimatyzatora zapewnia wbudowana grzałka tacy ociekowej i grzałka karteru, które przeciwdziałając oblodzeniu jednostki zewnętrznej i zaburzeniom pracy wentylatora, zapewniają żywotność jednostki zewnętrznej i efektywność pracy. Antykorozyjne pozłacane lamele, w które wyposażono przełomową serię Revio, posiadają właściwości samoczyszczące i skutecznie chronią jednostkę przed korozją wydłużając żywotność urządzenia. Złote lamele dodatkowo zabezpieczają klimatyzator przed rozwojem bakterii.


 

pi