envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


23Nowa bramka dostępowa SWAN 2 łączy w sobie radiową technologię wąskopasmowej transmisji danych Narrowband IoT z bezprzewodową magistralą M-Bus/OMS. Wąskopasmowa technologia IoT (LTE Cat NB1) to nowy, zoptymalizowany pod względem zużycia energii i kosztów standard radiowej transmisji danych, który w połączeniu z bezprzewodowym standardem komunikacji M-Bus/OMS jest użyteczny szczególnie w inteligentnych systemach pomiaru zużycia mediów.

Dzięki zasilaniu bateryjnemu, bramka SWAN 2 pozwala na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie danych z urządzenia M-Bus do serwera aplikacji użytkownika za pośrednictwem sieci komórkowej w standardzie LTE Cat NB1, jak również opcjonalnie obsługuje interfejsy przewodowe L-Bus, RS-485 lub 2x Pulse. Bezprzewodowy interfejs M-Bus, kompatybilny z OMS, obsługuje tryby pracy S, T i C oraz formaty ramek A i B. Duży zasięg i głęboka penetracja budynku w połączeniu z radiową transmisją danych sprawia, że SWAN 2 jest szczególnie atrakcyjny dla rynku pomiaru zużycia mediów.

Dzięki niskiemu zużyciu energii oraz długiej ok. 10-letniej żywotności baterii, bramka jest dobrą alternatywą dla odczytu z tradycyjnych mierników przez operatora. Umożliwia wypełnianie standardów nałożonych w nowej europejskiej dyrektywie dotyczącej efektywności energetycznej (2012/27/EU, aktualizowana 2018) – odczyt danych z liczników oraz ich przesłanie na platformę ma miejsce dwa razy w miesiącu, co ułatwia kontrolę bilansu energetycznego poprzez wgląd w comiesięczne operacje rozliczeniowe oraz te związane ze zmianą najemców. Bramka może być polecana również do pracy w trudno dostępnych studniach wodomierzowych.


 

pi