envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa
W ubiegłym roku grupa spółek Taco z siedzibą w Cranston, USA, kupiła Taconova Group AG. Fuzja tych przedsiębiorstw to swoisty powrót do korzeni, ponieważ spółka Taconova rozpoczynała działalność w 1961 roku jako europejski partner handlowy Taco. Zapewnia to również istotne korzyści biznesowe dla obu firm. Oprócz poszerzenia zakresu kompetencji i wzmocnienia pozycji na światowym rynku, zarówno Taconova, jak i Taco, korzystają wzajemnie ze swoich palet produktów. Dlatego właśnie pompy cyrkulacyjne Taco są teraz dostępne w ofercie Taconova.95

Pompy cyrkulacyjne Taco Comfort Solutions są zasilane przez mocne silniki synchroniczne z magnesem trwałym, które gwarantują dużą wydajność przy niskich kosztach eksploatacji. Efektywność energetyczna na poziomie EEI<0,20 przekłada się na niskie zużycie prądu i ochronę środowiska. Długość montażowa 130 lub 180 mm umożliwia optymalne dopasowanie pompy do instalacji. Szybkozłącze elektryczne z bezpiecznym mocowaniem oraz intuicyjny interfejs użytkownika dodatkowo zwiększają niezawodność i komfort obsługi.
Pompy zamiast śruby regulującej zwalnianie wału wirnika aktywują automatycznie proces regulacji zwalniania.
Wyposażono je w specjalne oprogramowanie, reagujące na powietrze wewnątrz urządzenia i ułatwiające odpowietrzanie systemu. Wszystkie produkty mają pięcioletnią gwarancję.
Wprowadzając model ES2 wzgl. ES2 ADAPT, Taco oferuje najbardziej kompaktową pompę o wysokiej wydajności na rynku.
Pompy mają zastosowanie w systemach grzewczych, solarnych i instalacjach wody użytkowej. Spełniają one najwyższe standardy i wyróżniają się kompaktową konstrukcja. Wyświetlacz LED informuje o aktualnym trybie pracy pompy. Model ES2 Adapt dopasowuje się automatycznie do parametrów danego systemu.


 

pi