envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa19Bosch Building Technologies przedstawia Safety Systems Designer – bezpłatne i proste w obsłudze narzędzie dla projektantów systemów sygnalizacji pożarowej zgodnych z normą EN54. Oprogramowanie obsługuje zarówno instalacje pojedynczych central, jak również systemy sieciowane, obejmujące maksymalnie 32 centrale modułowe, rozmieszczone w kilku budynkach.

Można go używać do konfigurowania central, pętli i modułów interfejsu. Narzędzie na bieżąco wizualizuje dobrane komponenty i wykonuje w tle testy zgodności, pozwalające uniknąć błędów w konfiguracji. Wizualne ostrzeżenia i alarmy zawsze informują użytkownika w sytuacjach, gdy dokonany wybór przekracza możliwości systemu.
Projektanci mogą rozpocząć nowy projekt i skonfigurować go krok po kroku, wybierając typ centrali, a następnie, dodając moduły: pętle, moduły wejścia/wyjścia, moduły komunikacyjne i inne. W podobny sposób przebiega konfiguracja pętli i wybór czujek. W przypadku większych projektów funkcja duplikowania skraca czas potrzebny na skonfigurowanie wielu central i pętli o identycznych lub podobnych parametrach. Safety Systems Designer automatycznie generuje i aktualizuje kompleksową dokumentację projektową.
Oprogramowanie można zainstalować bez uprawnień administratora. Narzędzie jest do pobrania na stronie:
https://media.boschsecurity.com/fs/media/pb/media/support_1/tools/safety-systemsdesigner.zip_1/tools/safety-systemsdesigner.zip


 

pi