envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa17Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody z pompą ciepła, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej, zaspokoi zapotrzebowanie 7-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, zapewniając przy tym do 75% oszczędności energii, przy jej produkcji. Calypso Split to urządzenie typu split o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu (ok. 40 dB). Pojemnościowy ogrzewacz wody w wersji wiszącej (200 L) lub stojącej (270 L) posiada elektryczny, ceramiczny element grzewczy o mocy 1800 W, który umieszczono w suchej obudowie. Jego izolacja termiczna wykonana jest z pianki poliuretanowej (0% CFC).

Dzięki technologii wymiennika spiralnego, zapewnia szybki czas nagrzewania. Regulacja temperatury wody ogrzewacza mieści się w zakresie 50÷55°C. Moduł wewnętrzny posiada zasilanie 1-fazowe, a maksymalna długość połączenia z jednostką zewnętrzną wynosi <20 m.
Montowana na zewnątrz budynku pompa ciepła gwarantuje bardzo duży odzysk ciepła (dzięki technologii Invertera). Cały moduł, izolowany akustycznie i termicznie, składa się z wentylatora, sprężarki typu Scroll, parownika i zaworu rozprężnego. Wypełniony jest czynnikiem chłodniczym R410A, który odznacza się bardzo wysoką sprawnością i wysokim ciśnieniem pracy (np. w trybie grzania ok. 35 bar). Poza tym jest przyjazny ekologicznie, gdyż jest bezfreonowy, niepalny i biodegradowalny.
Współczynnik efektywności COP urządzenia dla temp. zewn. 7°C. wynosi COP>3. Zarządzając pracą Calypso Split, z wykorzystaniem wszystkich funkcji jego sterowania, można zapewnić do 75% oszczędności energii przy produkcji ciepłej wody użytkowej.


 

pi