envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

14Efektowne deszczownice to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów łazienkowych. Takie rozwiązanie oznacza jednak stosunkowo duży przepływ wody. Jeśli do tego użytkownik decyduje się na atrakcyjny wizualnie płaski brodzik, to skuteczne odprowadzenie wody może stanowić wyzwanie. W tego typu przypadkach doskonale sprawdzają się komplety odpływowe Tempoplex Plus o wydajności aż 0,85 l/s (51 l/ min), czyli powyżej 100% ponad normę PN-EN 274-1. Takie parametry są wystarczające praktycznie w każdej sytuacji.

15W konwencjonalnych prysznicach optymalnym rozwiązaniem będzie standardowy Tempoplex o wydajności 0,64 l/s (38,4 l/min). Obydwa modele posiadają podwójne uszczelnienie, co gwarantuje bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację.
Odpływy Tempoplex charakteryzują się łatwym i bezproblemowym montażem. Wysokość zabudowy kompletów Tempoplex i Tempoplex Plus z otworem odpływowym o średnicy 90 mm, wynosi zaledwie 80 lub 90 mm. Viega oferuje również model Tempoplex o wysokości 60 mm i wydajności 0,55 l/s (33 l/min). Są one idealnym rozwiązaniem przy renowacji łazienek i przy brodzikach montowanych na równi z posadzką.
Szczególną zaletą odpływów Viega, szczególnie w wypadku brodzików montowanych w sposób nie dający dostępu do syfonu po instalacji, jest szybki i bezproblemowy montaż. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na podłączenie korpusu odpływu do instalacji, sprawdzenie szczelności i montaż brodzika w kolejnym kroku, bez ryzyka pozostawienia odpływu, którego prawidłowe działanie nie zostało sprawdzone.
Odpływy zapewniają najwyższy poziom higieny. Ważną kwestią w przypadku strefy prysznica jest łatwość utrzymania jej czystości. Dzięki przemyślanej konstrukcji, czyszczenie odpływów Tempoplex nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Wyjmowany element syfonu, zapewnia szybki dostęp do korpusu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również wyciągany korek, dający bezpośredni dostęp do rury odpływowej. Umożliwia to łatwe wprowadzenie, w razie potrzeby, spirali do instalacji kanalizacyjnej. Opcjonalnie można do wszystkich opisanych wzorów Tempoplex zamówić dodatkowesitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia. Sitko montowane jest bezpośrednio pod kołpakiem.
Komplety odpływowe z serii Tempoplex oferują szereg korzyści istotnych zarówno z punktu widzenia użytkowników, jak i projektantów łazienek oraz wykonawców instalacji sanitarnych:

  • idealne rozwiązanie do niemal wszystkich płaskich brodzików;
  • bezpieczny montaż, dzięki wytrzymałemu kołnierzowi ze stali nierdzewnej i podwójnej uszczelce;
  • montaż wymaga niewielkiej przestrzeni pod brodzikiem;
  • łatwe utrzymanie w czystości, dzięki zdejmowanemu kołpakowi i wyjmowanej wkładce syfonowej;
  • wygodny dostęp do rury odpływowej;
  • opcjonalnie proste do włożenia i wyjęcia sitko.

Do wszystkich wymienionych odpływów Tempoplex można opcjonalnie zamówić specjalne sitko wstępnie wyłapujące zanieczyszczenia.


 

pi