envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

13Grzejniki dekoracyjne stosowane były zwykle jako uzupełnienie właściwego ogrzewania zwykle realizowanego przy pomocy grzejników ściennych, ew. kanałowych. Model Jaga Vertiga jest tak wydajny, że w zupełności może służyć jako samodzielne źródło ogrzewania pomieszczenia o wielkości nawet do 60 m2.

Wysoka wydajność jest efektem zastosowania technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O) oraz systemu dynamicznego doładowania (Dynamic Boost Effect – DBE). Technologia Low-H2O uznana została za najbardziej ekonomiczną na świecie. Grzejniki Low H2O szybko się nagrzewają i szybko stygną, co ma wpływ na oszczędność energii. Z kolei system DBE, czyli zespół wentylatorów sterowanych mikroprocesorem, zwiększa wydajności grzejników poprzez wymuszenie szybszej konwekcji. Gdy czujnik wykryje, że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej, uruchamia nadmuch ciepłego powietrza, który zwiększa wydajność grzejnika.
W grzejniku Vertiga są dwa wymienniki, które ustawione są pionowo. Grzejnik zasysa powietrze górą i dołem, a wydmuchuje bokami, na całej swojej wysokości, co sprawia, że pomieszczenie jest nagrzewane szybko i efektywnie, a strumień ciepłego powietrza kierowany jest w stronę wnętrza, dzięki czemu ściana przy grzejniku nie brudzi się.
Grzejnik Vertiga oferowany jest w czterech wersjach wykończenia: wersja Primo to elegancka gładka półmatowa tafla, Glow – czarny panel wykończony lakierem o fortepianowym połysku, Dunes to artystyczna wersja, której front przypomina piasek przemieszczający się na wydmach, zaś Kirei, to Vertiga z ekologicznym frontem z materiału na bazie soi. Wszystkie cztery modele grzejnika Vertiga oferowane są w następującej gamie wymiarów: wys.: 200 cm, szer.: 41÷90 cm, gr.: 9 i 13 cm. Moc: od 1448 do 5605 W.


 

pi