envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Rosoła 10a
02-786 Warszawa

12Szwajcarskie przedsiębiorstwo z tradycjami i ponad 55 letnim doświadczeniem w zakresie inteligentnych rozwiązań instalacyjnych, skupiające się przede wszystkim na równoważeniu hydraulicznym, technice rozdzielania, technice systemowej i armaturze, którego produkty są projektowane w Szwajcarii i stosowane na całym świecie, oferuje zawory mieszające NovaMix Value Value z funkcją dokładnej regulacji temperatury mieszania i rozdzielania. Urządzenia mają szerokie zastosowanie w instalacjach wewnętrznych.
Podstawowe zastosowania termostatycznych zaworów trzydrogowych NovaMix Value to niezawodna ochrona przed oparzeniem w instalacjach wody użytkowej i rozdzielanie strumieni wody o różnych temperaturach w systemach ogrzewania podłogowego.

W tym roku Taconova zaprezentowała nową wersję sprawdzonego modelu, przeznaczonego do temperatur od 20°C do 50°C. Wersja ta jest dostępna w rozmiarach DN 15 do DN 25 i zastępuje dotychczasowy zawór NovaMix Standard (zakres temperatur od 20°C do 40°C).
W instalacjach wody użytkowej zawory mieszające NovaMix redukują wysoką temperaturę wody, zapewniając jej stałą wartość w punkcie poboru. Dzięki odporności na temperatury do 100°C (wersja ze zintegrowanym zaworem zwrotnym do 90°C) sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach solarnych. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach w zasobniku gwarantują bowiem skuteczne mieszanie strumieni wody o różnych temperaturach. W systemach ogrzewania powierzchniowego NovaMix zapewnia maksymalną temperaturę na zasilaniu dzięki bardzo dokładnej regulacji.
Innym przykładem zastosowania tego rozwiązania jest układ podwyższania temperatury na powrocie w obiegach kotłowych generatorów ciepła z paliwem stałym, gdzie mieszalnik służy do oddzielenia temperatur.
Dzięki termostatycznemu czujnikowi cieczowemu zawory NovaMix nie potrzebują dodatkowego zasilania. Duży skok wrzeciona umożliwia dokładną regulację temperatury. Warstwa ochronna, zapobiegająca odkładaniu się osadów, i możliwość szybkiej wymiany termicznego zaworu regulacyjnego znacznie ułatwiają konserwację armatury. Blokując niebieską śrubę nastawczą możemy zapobiegać niezamierzonym zmianom ustawienia temperatury. W przypadku braku dostawy zimnej wody, zawór automatycznie odcina dopływ wody ciepłej.
Tak jak wcześniejsza wersja, nowe zawory są opcjonalnie wyposażone w urządzenie zapobiegające przepływowi zwrotnemu.
Oferta NovaMix obejmuje modele o bezstopniowej regulacji w zakresach 20÷50°C, 20÷70°C, 30÷70°C oraz 45÷65°C (zgodnie z DIN EN 15092). Dla większych przepływów, do 102 l/min., dostępny jest zawór NovaMix High Capacity 70 (20÷70°C).


 

pi