envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Nowe urządzenia

Akce13 05soria łazienkowe były zwykle kojarzone z odcieniami stali nierdzewnej i chromu. Obecnie coraz częściej wybierane są jednak czarne przyciski uruchamiające do WC i odpływy prysznicowe, które znakomicie komponują się z modną armaturą w tym kolorze. Kolejnym trendem jest renesans białych przycisków. Doskonale wpisują się one w nowoczesne aranżacje i możemy je połączyć z dopasowanymi kolorystycznie rusztami lub kołpakami do wanien i brodzików.

Trudne warunki aranżacyjne potrafią być prawdziwym wyzwaniem. Łazienka o maleńkich wymiarach, specyficznym kształcie lub pełna wnęk i skosów uniemożliwia swobodne zastosowanie produktów dostępnych od ręki. Z drugiej strony, przestronny salon kąpielowy wcale nie musi być łatwiejszy w aranżacji. Duża przestrzeń również wymaga zachowania odpowiednich proporcji. W odpowiedzi na te problemy marka Schedpol stworzyła możliwość samodzielnego dopasowania wyposażenia łazienki pod konkretny wymiar.

wyposazenie

Firma GROHE wprowadziła na rynek nowe, ekskluzywne rozwiązanoweproduktynia do łazienki, które zamienią ją w domowe SPA, gwarantując najwyższy komfort kąpieli. Odświeżona kolekcja armatury GROHE Allure oraz prysznice boczne Rainshower Aqua łączy nowoczesne wzornictwo i technologiczna precyzja.

Odpływy podłogowe pozwalają na znacznie większą swobodę wprojektowaniu łazienki niż odplywtradycyjny brodzik. Świetnym przykładem jest tutaj odpływ Advantix Cleviva firmy Viega, który można umieścić w dowolnym miejscu strefy prysznica, np. centralnie lub przy samej ścianie. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie ze sobą kilku odpływów w linii prostej albo ułożenie ich w kształcie narożnika lub litery „U”. Wygląda to efektownie i zapewnia większą wydajność.

Modernizacja instalacji jest zazwyczaj zadaniem wymagającym, czasochłonnym i kosztownym – choćby dlatego, że trudno dostać się do przewodów ukrytych w rurze. Aby zapobiec temu problemowi, w ofercie Ingremio-Peszel pojawiła się otwieralna rura WKTD, której praktyczny charakter idzie w parze z doskonałymi parametrami technicznymi.otwieralna1

W połowie lutego wystartowała platforma online, dzięki której udział w szkoleniach prowadzonych przez BDR Thermea Poland będzie jeszcze wygodniejszy i bardziej efektywny. E-Szkolenia to specjalnie zaprojektowana aplikacja wykorzystująca najnowocześniejsze narzędzia komunikacji cyfrowej. Jej zaawansowane funkcjonalności pozwolą na aktywny udział w modułach szkoleniowych prezentujących instalatorom urządzenia marek De Dietrich i Baxi.BDR Thermea Platforma e szkolenia De Dietrich

K15ażdy pożar należy traktować jako potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników budynku, a także możliwą przyczynę utraty mienia i ryzyko wysokich kosztów. Istnieją jednak produkty do wykonywania instalacji, których parametry zapewnią zdecydowanie wyższe bezpieczeństwo ludzi i obiektów na wypadek pożaru niż standardowe rozwiązania. Są to np. rury elektroinstalacyjne INGREMIO z oznaczeniem HFFR. Poznaj je dzięki poniższemu artykułowi.

Co to znaczy HFFR?
Produkty oznaczone jako HFFR mają dwie, bardzo pożądane właściwości. „HF” oznacza w języku angielskim „halogen free”, a więc materiał jest pozbawiony związków halogenowych, którym poświęcimy za chwilę nieco więcej uwagi. Z kolei skrót „FR” należy rozumieć jako „flame retardant” lub „fire retardant”. Takie oznaczenie przysługuje materiałom, które opóźniają rozprzestrzenianie się ognia i powstrzymują proces spalania.


 

pi