envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement


Nowe urządzenia

25Stacja uzdatniania wody Aquastilla Duo to innowacyjne, kompaktowe urządzenie, które zmiękcza i dokładnie filtruje wodę w całym domu. Wyposażono je w najbardziej zaawansowane funkcje panelu sterowania. Użytkownik ma do dyspozycji pełny system kontroli, który umożliwia monitorowanie i ustawianie parametrów pracy urządzenia, a przy tym obsługa panelu sterowania jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Nowość od Viessmann, oprócz złoża jonowymiennego, dodatkowo ma dwa inne złoża – węgiel aktywny i KDF55®, które redukują lub usuwają szkodliwy chlor, żelazo, siarkowodór, ołów, rtęć, magnez, chrom, bakterie, algi i grzyby.

23Nowoczesne rozwiązania instalacyjne powinny maksymalnie ułatwiać i usprawniać prace montażowe. Doskonałym przykładem są tu złączki Smartpress z obrotową nakrętką, firmy Viega, przeznaczone do podłączenia spłuczki Prevista.

Głównym założeniem przy projektowaniu systemu Viega Prevista, był prostszy i bardziej elastyczny montaż elementów podtynkowych. Zastosowanie koncepcji modułowej pozwoliło zdecydowanie zmniejszyć liczbę komponentów. Oferta obejmuje tylko dwie linie: Prevista Dry (do zabudowy suchej) i Prevista Pure (do zabudowy mokrej). Wszystkie stelaże wyposażone są też w identyczną spłuczkę, którą można łączyć z dowolnym przyciskiem uruchamiającym z szerokiej gamy Visign. Kolejną zaletą systemu jest znaczne ograniczenie ilości potrzebnych narzędzi. Profile poprzeczne stelaży Prevista montuje się przy użyciu zacisków z szybką blokadą.

22TacoSetter Inline to prawdziwy klasyk w kategorii zaworów równoważących, produkowany od 1985 r. i uważany za wzorcowy model z wziernikiem i skalą pomiarową. TacoSetter Inline 130 to kolejna udoskonalona wersja tego urządzenia, która wyróżnia się inteligentnymi funkcjami i szerokimi możliwościami zastosowania. Zawór ten może być stosowany do bezpośredniej, precyzyjnej regulacji, odczytu i odcinania przepływu w różnych typach instalacji. Z TacoSetter Inline 130 każdy wykonawca może szybko, precyzyjnie i wygodnie ustawić wymagane ilości wody w instalacjach grzewczych, geotermalnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy sanitarnych.

11Zawory z serii Eryk zaprojektowano specjalnie do podłączania kotłów wiszących. Ich kompaktowa konstrukcja umożliwia bezproblemowe zmieszczenie się z samym zaworem, filtrem i zaworem zwrotnym w małej przestrzeni pod kotłem, przy zachowaniu wysokiej estetyki przyłączy. Istotne atuty produktu to także uniwersalność zastosowań oraz wysoka trwałość.

Dwa rozmiary, dwa warianty
Zawory serii Eryk dostępne są w dwóch popularnych rozmiarach: 1/2’’ – do c.w.u. i c.o. oraz 3/4” – do c.o., a zarazem w dwóch wariantach: podstawowym oraz wzbogaconym o zawór zwrotny i filtr antykamienny, co czyni je produktem typu „3 w 1”. To rozwiązanie, zaproponowane przez producenta – firmę Arka, uzyskało patent na wynalazek (nr 230959).

ViegaCzerń jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najciekawszych trendów łazienkowych. Projektanci i klienci szczególnie chętnie stawiają na armaturę oraz akcesoria w tym kolorze. Firma Viega ma w swojej ofercie szeroki wybór eleganckich czarnych produktów, takich jak przyciski uruchamiające z serii Visign, odpływy liniowe czy korki do wanien i brodzików. Pozwalają one stworzyć harmonijną kompozycję z innymi elementami wyposażenia łazienki.

Oferta firmy Taconova została wzbogacona o nowy, wyjątkowo kompaktowy model bezdławicowej pompy obiegowej TacoFlow3 GenS. Jednocześnie firma doposażyła istniejące już produkty ze swojej oferty w szereg nowych, inteligentnych funkcji. Nowości te były zaprezentowane na tegorocznych Targach ISH.43

12Nowa armatura GROHE Baulines to prawdziwie wszechstronne produkty, o nowoczesnym designie, z inteligentnymi funkcjami i w przystępnej cenie. Dzięki nim planowanie łazienki staje się znacznie szybsze i wygodniejsze. Pod względem wzornictwa i funkcji komponują się z ceramiką i akcesoriami z kolekcji Bau, co pozwala na uzyskanie w pełni skoordynowanej koncepcji projektowej w prosty sposób.

Nowa odsłona armatury GROHE Baulines powstała z myślą o zapewnieniu jeszcze większego komfortu użytkowania. Zadbano o każdy szczegół, np. większy kąt nachylenia wylewki, który sprawia, że strumień wody nie rozpryskuje się podczas mycia rąk. Produkt oferuje też korzyści w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia.


 

pi