envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 WarszawaNowe urządzenia

7 2Czerń jest obecnie jednym z najmodniejszych kolorów w świecie łazienek. Firma Viega odpowiada na ten trend, wprowadzając do swojej oferty nowe modele przycisków uruchamiających Visign for Style w wersji czarny mat. Wysokiej jakości design i eleganckie wykończenie nadają tym produktom wyjątkowy charakter.

W 2020 roku nie da się uciec od czerni w aranżacjach wnętrz. Dotyczy to również łazienek, w których ten popularny kolor wykorzystywany jest do tworzenia różnorodnych, efektownych akcentów.

71Viega oferuje dwie technologie bezdotykowego spłukiwania pisuarów: system zewnętrznie całkowicie niewidoczny oraz system z czujnikiem podczerwieni. Obie gwarantują najwyższy poziom higieny i elegancki design, są też odporne na akty wandalizmu i łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto dają możliwość wyboru różnych ustawień w zakresie spłukiwania i mają praktyczne funkcje diagnostyczne.

W ukrytym systemie spłukiwania na ścianie nie ma ani przycisku uruchamiającego, ani płytki maskującej. W syfonie pisuarowym jest specjalny czujnik, który rejestruje zmiany w przepływie i temperaturze wody, zachodzące, kiedy pisuar jest w użyciu i automatycznie aktywuje spłukiwanie.

70„Technika w łazience” to aktualny trend łączący wysokiej jakości produkty z komfortowym otoczeniem. Kluczową rolę odgrywają tu starannie dobrane materiały i kolory, zaawansowana technologia oraz linearny design. W ten sposób projektanci starają się zapewnić użytkownikom wyjątkową przyjemność korzystania z produktów sanitarnych. W koncepcji łazienki firmy Viega ten trend jest wyraźnie zauważalny. Przykładem może być strefa prysznica i minimalistyczny odpływ liniowy Advantix Vario, dyskretnie wbudowany w ścianę (szczelina ma jedynie 2 cm wysokości). Odpływ zapewnia wysoką wydajność, a jego długość można regulować z dokładnością do 1 mm poprzez przycięcie korpusu i rusztu.

13Międzynarodowy konkurs designu jumpthegap®, organizowany przez firmę Roca przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie), wyłonił zwycięzców specjalnej 9. edycji 2020, skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. W tegorocznej edycji wzięło udział 1567 uczestników z 94 krajów świata. Zgłoszono 297 projektów, które były oceniane przez osobistości świata architektury i designu z USA, Hiszpanii, Belgii i Argentyny. Nagrodzone projekty są nie tylko unikatowe, ale i bardzo przyjazne użytkownikom. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

6W bieżącym roku typoszereg kotłów elektrycznych ELTERM został odświeżony. Poza nowoczesnym wyglądem, produkty wyposażone zostały dodatkowo w szereg przydatnych użytkownikowi funkcjonalności. PUŁKOWNIK to najpopularniejszy obecnie model w naszej ofercie.

Elektryczny kocioł grzewczy PUŁKOWNIK zyskał m.in:

  • modulowaną moc grzewczą umożliwiającą elastyczne jej dostosowanie do potrzeb,
  • funkcjonalność PV ready do współpracy z fotowoltaiką,
  • opcjonalne sterowanie za pomocą smartfona,
  • opcjonalny pakiet c.w.u. z elektrozaworem,
  • opcjonalne radiowe czujniki pokojowe i pogodowe.

1Ostatnie wydarzenia skłaniają wielu klientów do poszukiwania rozwiązań zapewniających maksymalną higienę i ograniczających kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami. Dlatego firma Viega ma w swojej ofercie bezdotykowe, sterowane elektronicznie modele, takie jak Visign for More 205 sensitive, Visign for Style 25 sensitive i Visign for Public 12 – wszystkie można łączyć ze spłuczkami podtynkowymi nowego systemu Prevista.

11Ostatnie wydarzenia skłaniają wielu klientów do poszukiwania rozwiązań zapewniających maksymalną higienę i ograniczających kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami. Dlatego firma Viega ma w swojej ofercie bezdotykowe, sterowane elektronicznie modele, takie jak Visign for More 205 sensitive, Visign for Style 25 sensitive i Visign for Public 12 – wszystkie można łączyć ze spłuczkami podtynkowymi nowego systemu Prevista. Cechuje je wysoka funkcjonalność oraz wysmakowany design.


 

pi